Yüz Yogası İle Göz Çevresinde Kırışıklar Nasıl Yok Edilir? | Kogo Society Forum

Yüz Yogası İle Göz Çevresinde Kırışıklar Nasıl Yok Edilir?

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Yüz Yogası İle Göz Çevresinde Kırışıklar Nasıl Yok Edilir?

Yüz Yogası İle Göz Çevresinde Kırışıklar Nasıl Yok Edilir

Yüz Yogası İle Göz Çevresindeki Kırışıklıkları Nasıl Yok Edilir?
Her ne kadar geçen yıllar olsun desek de geçen yıllar izini en çok yüzümüzde gösteriyor. Hücre yenilenmesinin tamamlanmasına istinaden, cilt tipine, genetik faktörlere bağlı olarak kimi zaman geç, kimi zaman erken yaşlanma belirtileri adım adım kendini gösteriyor.

Ciltte yaşlanma belirtileri ilk olarak kırışıklık olarak karşımıza çıkıyor ve bu yazıda özellikle göz çevresindeki kırışıklıkları yüz yogası ile yok etme konusuna değineceğiz. Bu uygulama öğrendikten sonra kişilerin kendi başına yapabileceği, masrafsız ve tamamen doğal bir uygulama.

Üstelik ünlü Hollywood yıldızları Gwyneth Paltrow ve Jennifer Aniston bu uygulamanın dünyadaki öncüleri.

Bilinen yoga anlayışından kısmen farklı ama doğru ve düzenli yapılır ise oldukça etkili sonuçlar veren bir metot.

Nasıl Uygulanır?
Göz çevresindeki kırışıklıklar için yapılan yüz yogasında yapılan 6 temel hareket vardır ve bu temel hareketler şunlardır:
  • Baykuş hareketi: Bu hareket sırasında gözlerin çevresi c biçiminde yanlardan alınır ve 10 saniye böyle bekletilir. Bu sırada alın rahat bırakılıp gözler serbestçe açılır. 3 kere tekrarlanır.
  • Balon balığı hareketi: Birçoğumuzun bildiği oldukça klasik olan bir harekettir. Yanaklar şişirilir ve akabinde bir sol bir sağ el ile yanaklara tokat atılır.
  • Göz çevresi hareketi: Yüz yogasının olmaz olmaz hareketlerinden olan bu uygulama sırasında gözün alt ve üst kısımlarında yarım çemberler yapılır ve her bir yüz yogasında 4 defa yapılabilir. Daha fazlası uygun değildir.
  • V hareketi: Sol el sol gözde, sağ el sağ gözde olacak biçimde eller kaşların birer ucuna yerleştirilerek V haline getirilir ve 10 saniye bekletilir. Hareket ardışık olarak 6 defa tekrarlanır.
  • Zürafa hareketi: Baş geriye doğru atılarak boyna masaj yapılır ve bu sürede 10 saniye bekletilip bu hareket de bir önceki hareket gibi 6 kere tekrarlanır.
  • Hemstır yanakları: Dudaklar iyice büzülür, tek yanağa hava doldurulup ve sonrasında dudak biçimi bozulmadan 30 saniyede havanın bir yanaktan diğer yanağa geçmesi sağlanır.
Nelere Dikkat Etmeli?
Yukarıda belirtilen hareketler yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır ve onlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:
  • Üstte belirtilen 6 hareketin tamamı birlikte ve yukarıda belirtilen sıra ile günde bir kere temizlenmiş olan cilde yapılmalıdır.
  • Bu uygulama yapılmadan önce de eller mutlaka temizlenmiş olmalıdır
  • Eğer bu konuda kişi yeterli bilgiye sahip değil ise mutlaka bir bilene danışarak bu hareketleri yapmalıdır.
  • Bu uygulama kırışıklığın göz çevresinde ilk görülmeye başlandığı an yapılması önerilen bir uygulamadır ama daha sonraki dönemlerde de başlanabilir.
Diğer Yöntemler
Üstte detaylı bir biçimde açıklanmaya çalışılan göz çevresindeki kırışıklıkları yüz yogası ile yok etme metodu dışında elbette kırışıklık karşıtı dermokozmetik kremler, estetik ve lazer uygulamalar da denenebilir ve hatta tüm bu uygulamalar arzu edilir ise birlikte uygulanabilir.
 

Geri
Üst