Yumuşak Eller İçin 10 Doğal Maske Tarifi | Kogo Society Forum

Yumuşak Eller İçin 10 Doğal Maske Tarifi

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Yumuşak Eller İçin 10 Doğal Maske Tarifi

Yumuşak Eller İçin 10 Doğal Maske Tarifi


Limon Sayesinde Daha Yumuşak Eller
Taze bir limonu alın ve iki eşit parçaya bölün. Her iki yarımın üzerine yarım çay kaşığı kadar şeker dökün. Ardından ellerinizi her iki limon yarımını sürüp, ovalayın. Limon sürülmüş ellerinizi 15-20 dakika kadar bekletin ardında soğuk su ile ellerinizi yıkayın. Bu işlemlerini günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Karbonat İle Yumuşacık Eller
Karbonat ciltteki ölü derinin giderilmesinde büyük rol oynar. Ölü hücreleri cildinizde gidererek, cildinizde aynı zamanda yeni hücrelerin oluşum sağlamasını hızlandırır. Bu sayede cildiniz daha genç bir görünüme kavuşur.
Karbonat maskesi yapmak için gerekli malzemeler;
  • 2 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı bal, gerçek bal olmalıdır.
  • 2 çay kaşığı karbonat
Uygulaması;
Küçük bir kapta, 3 malzemeyi karıştırın. Karışımı ellerinize masaj yaparak sürün. 10-15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi hafta da bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı İle Yumuşacık Eller
Hindistan cevizi yağı çatlakların giderilmesi için etkili bir yağdır. Bu yağın elleri yumuşatmak için kullanımı da oldukça kolaydır.
Kullanımı
Hindistan cevizi yağını ellerinize masaj yaparak sürüp 15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Su bazlı bir nemlendirici ile ellerinize nem kazandırın.

Ilık Süt İle Yumuşacık Eller
Derin bir kaba ılık sütü boşaltıp, ellerinizi sütün içerisine sokun. Ellerinizi sütün içinde 10 dakika kadar bekletip, çıkartın. Su ile yıkamayıp kağıt havlu ile ellerinizi silin. Dha sonrada su bazlı bir nemlendiriciyi ellerinize sürün. Bu yolla elleriniz her geçen gün daha fazla yumuşayacaktır.

Patates İle Yumuşacık Eller
Patates maskesi için gerekli sadece üç malzeme vardır. Sırası ile bu malzemeler; 2 patates, 1 çak kaşığı gliserin ve 1 çay kaşığı badem yağı.
Yapımı ve Uygulanışı
Önce patatesleri haşlayın. Patatesler haşlandıktan sonra soyup bir kasede ezin. Püre haline gelen patateslerin içine gliserin ve badem yağını ekleyip karıştırın. Karışım sonucunda elde ettiğiniz maskeyi yıkanmış ellerinize sürün. 1 saat bekledikten sonra ılık su ile bol bol yıkayın. Daha sonra su bazlı bir nemlendirici sürün.
Beyaz Sirke İle Yumuşacık Eller
Ellerinizi içine sokabileceğiniz kadar suyu bir kaba boşaltın. Ardın suya 1 yemek kaşığı kadar sirkeyi dökün. Daha sonra sirkeli suya ellerinizi sokup 10 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonra ellerinizi ılık su ile yıkayıp kağıt havlu ile kurulayın. Haftada bir tekrar etmeniz yeterli olacaktır.


Zeytin Yağı İle Yumuşacık Eller
Biraz yulaf ezmesi ile yarım çay bardağı zeytinyağını karıştırın. Ardından karışımı ellerinize sürüp 20 dakika kadar bekletin. 20 dakika sonra ellerinizi yıkayın. Ellerin yumuşaması adına etkili bir yöntemdir.

Vazelin İle Yumuşacık Eller
Gece uyumadan önce, avuç içlerinize bir miktar vazelin alıp birkaç dakika masaj yaparak ellerinize sürün. Ellerinizi yıkamadan uyuyun. Sabah uyandığınızda elleriniz daha yumuşak olacaktır.

Gül Suyu İle Yumuşacık Eller
Ellerinizi aşacak kadar gül suyunu bir kaba boşaltıp, ellerinizi sokun. 20 dakika kadar beklettikten sonra kağıt havlu ile ellerinizi kurutun. İşlem her tekrarlandıkça ellerinizin daha da yumuşadığını fark edeceksiniz.

Yumurta İle Yumuşacık Eller
Yumurtayı kırıp sarısını bir kaseye alın. Ardından yumurtanın sarısına 2 yemek kaşığı zeytinyağını ilave edip karıştırın. Birkaç dakika sonra ise bal ekleyip, tekrar karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı ellerinize sürüp 20 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Yumuşak Eller İçin 10 Doğal Maske Tarifi
 

Geri
Üst