Vize İstemeyen Ülkeler | Kogo Society Forum

Vize İstemeyen Ülkeler

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Vize İstemeyen Ülkeler
1. Gürcistan

Vize İstemeyen Ülkeler


Önce yakından başlayalım. Aslında Gürcistan’a girmek için pasaporta bile ihtiyacınız yok. Sadece nüfus cüzdanınız ile girebildiğiniz bu komşu ülkede uygun fiyatlarla güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle Batum’un güzel sahilini ve Tiflis’in tarihi dokusunu görmek için iyi bir fırsat.

2. Makedonya

Vize İstemeyen Ülkeler


Vize istemeyen ülkeler listesi için sırada Avrupa’dan bir ülke var. Makedonya doğal güzellikleri ve kültürel varlıkları ile Türkiye’den gelen turistler için önemli bir tatil noktası. Ayrıca Makedonya’ya komşu olan Sırbistan ve Kosova’ya da vizesiz girebilir, Balkan yemeklerine ve kültürüne doyabilirsiniz. Üsküp sizi bekliyor!

3. Arnavutluk

Vize İstemeyen Ülkeler


Arnavutluk da Türk vatandaşlarına vize uygulamayan Avrupa ülkeleri arasında. Özellikle Adriyatik Denizi kıyısındaki muhteşem kentleri ile Balkan turunuzu taçlandıracağınız bir ülke olarak karşımıza çıkıyor.

4. Endonezya

Vize İstemeyen Ülkeler


Gözlerimizi biraz da uzak noktalara çevirelim. Endonezya da vizesiz gidilen ülkeler arasında. Oldukça farklı pek çok kültürü iç içe bulabileceğiniz ve muhteşem sahilleri ile âşık olacağınız bir ülke olan Endonezya’ya sınır kapısında alabileceğiniz 30 günlük vize ile giriş yapabilirsiniz.

5. Filipinler

Vize İstemeyen Ülkeler


Uzak Asya’dan devam ediyoruz. filipinler, Pasifik Okyanusu’nda yaklaşık 7.000 adadan oluşan bir devlet. Yine Pasifik Okyanusu’nun harika sularına vurulacağınız bir tatil deneyimi için Filipinler de çok uygun bir seçenek olabilir. Bu ülkede 30 güne kadar vizesiz kalabilirsiniz.

6. Hong Kong

Vize İstemeyen Ülkeler


Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özel bir yönetim bölgesi olan Hong Kong Türkiye’ye vize uygulamıyor. Asya’nın en büyük ticaret merkezi olan bu güzide bölgede Doğu Asya’nın muhteşem kültürü ile iç içe bir tatil geçirebilir, muhteşem yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

7. Maldivler

Vize İstemeyen Ülkeler


Hint Okyanusu’nda yaklaşık 1.200 adadan oluşan bu cennet topraklar Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkelerden birisi. Maldivler’in muhteşem beyaz sahilleri ve her ton mavi renkten oluşan harika denizi kesinlikle görülmeye değer.

8. Singapur

Vize İstemeyen Ülkeler


Asya’da görülmesi gereken en renkli ülkelerden birisi olarak değerlendiriliyor. Sahilleri, meşhur Santosa Adası, eğlence mekânları, bir hayli farklı yemekleri ile insanı kendisine hayran bırakan bu ülke, Türkiye’den vize istemeyen ve imkânı olanların mutlaka görmesi gereken bir ülke.

9. Meksika

Vize İstemeyen Ülkeler


Biraz da Amerika kıtasına uzanıyoruz. Aslında Meksika için vize gerekiyor ancak bu vizeyi elektronik ortamda kolayca alabiliyorsunuz. Cancún ve Tulum gibi harika sahil kentlerine sahip olan bu ülkede aynı zamanda tarihi yapıların ve eski Amerika uygarlıklarının izini de sürebilirsiniz.

10. Arjantin

Vize İstemeyen Ülkeler


izesiz gidilebilen Amerika kıtası ülkeleri arasında kendine yer bulan Arjantin’e vizesiz olarak 3 ay seyahat edebilirsiniz. Başkenti Buenos Aires olan bu Güney Amerika ülkesinde, Latin mutfağının eşsiz tatları ile büyülenip, Tango performansları ile gününüzü harika bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

11. Brezilya

Vize İstemeyen Ülkeler


Konu futbol olunca akla gelen ilk ülke olan Brezilya da vizesiz istemeyen ülkeler arasında. Rio karnavalı, favelaları, Copacabana plajı, İsa heykeli, sambaları ve daha nice farklı özellikleri ile herkesin bir gün görmek istediği ülkelerden biri olabilir. Üstelik vizesiz olarak 3 ay kalabiliyorsunuz.
 

Geri
Üst