Valve, macOS için SteamVR Desteğini Sonlandırdı | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Valve, macOS için SteamVR Desteğini Sonlandırdı

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Valve, macOS için SteamVR Desteğini Sonlandırdı

Valve, macOS için SteamVR Desteğini Sonlandırdı


macOS paltformunda umduğunu bulamayan Valve, SteamVR kanadında desteğini geri çekiyor.

Valve, Perşembe günü yaptığı açıklamada SteamVR‘ın artık macOS için destek sunmayacağını duyurdu. Böylece Valve ekibinin “Windows ve Linux’a daha iyi odaklanabileceği” vurgulanıyor.

Apple, SteamVR desteğinin Mac’e geldiğini ilk olarak WWDC 2017’de açıklamıştı. Yeni bir Valve araştırması, Steam kullanıcılarının yüzde 95’inden fazlasının Windows veya Linux kullandığını ortaya koyuyor. Yani bu desteğin geri çekilmesi pek şaşırtıcı olmadı diyebiliriz.

UploadVR tarafından belirtildiği gibi Mac kullanıcıları, Windows’u Parallels Desktop veya VMware Fusion gibi sanallaştırma yazılımlarıyla çalıştırarak SteamVR’yi kullanmaya devam edebilecek. Valve, sanal gerçeklik platformunda eski sürümün, Steam’de SteamVR’a sağ tıklayıp Özellikler > Betalar’ı seçerek Mac’te erişilebilir kalacağını söylüyor.

Farklı birden fazla rapora bakıldığında ise Apple’ın 2021 veya 2022’ye kadar yeni bir AR/VR cihazını piyasaya sunacağı öngörülüyor. Akabinde ise 2023’e kadar daha şık ve kapsamlı bir AR gözlüğü piyasaya sürülebilir.
 
Üst