Rüyada Tuvalet Görmek Ne Anlama Gelir? | Kogo Society Forum

Rüyada Tuvalet Görmek Ne Anlama Gelir?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş

Rüyada Tuvalet Görmek Ne Anlama Gelir?​

Rüyada Tuvalet Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada Tuvalet Görmek: Haneye ve aile bireylerine işaret eder. Rüyada hela görmek aile içinde yaşanacak olan bazı tatsızlıklara ve problemlere işaret eder. Kişinin alın terine, hayatını idame ettirmesi için çalışmasına, eşiyle vakit geçirmesine, küçük bir iş yerine işaret ederken bazen de bekâr ya da öğrenci evine ve evin pisliğine delalet eder. Temiz tuvalet ise ev hanımının sorumluluklarını aksatmadığına, evine, eşine ve çocuklarına olan bağlılığına işaret eder. Temiz tuvalet aynı zamanda maddi güçlükler ve kısıtlı olan bütçe anlamına gelir. Rüyada küçük ve pis bir tuvalet görmek bunun tam aksine zenginlik ve çok para anlamına gelir. Bir erkeğin rüyasında küçük ve pis bir tuvalet görmesi demek, eşinin kendisine sevgi ve ilgi duymadığı anlamına gelir.

Rüyada Tuvalet Aramak: Borç almak anlamına gelir ve maddi sorunlarını tek başına çözemeyen, problemlerine çare ararken yakınlarından destek alan kişilerin sıkıntılarını işaret eder. Tuvalet aradığını gören kişi yardım alacağı bir derdiyle baş etmek için uğraşır. Aile desteğinden yoksun kalanların psikolojik olarak kendilerini çaresiz hissettikleri bir dönemde yakın arkadaşlara başvurulacağını ve maddi destekle yeniden ayağa kalkabileceklerini alamet eder. Hane içinde gerçekleşen tartışmaların evdeki küçük çocukları olumsuz etkilediğine, özellikle evli kişilerin eşleri ile aralarındaki gerginlik yüzünden evlerinde huzur kalmadığına delalettir. Aynı zamanda evli erkeklerin eşlerinden gerekli desteği görmemeleri yüzünden, başka bayanlara karşı ilgi duymaya başladıklarını ve duygusal açıdan rahatlamak için yanlış yollara gireceklerini de tabir eder.

Rüyada Tuvalet Yıkamak: Bazen elden çıkacak mal ve paradır. Çünkü rüyada tuvalette görülen şeyler genellikle mal, mülk ve paraya yorulur. Bu nedenle rüyasında tuvaleti temizlediğini gören kimse bir takım mallarını kaybeder ve elinden para çıkar. Rüyada tuvalet yıkamak bazı yorumculara göre de helalinden kazanılacak temiz rızıktır. Bu rüyayı gören geçim sıkıntısı çekmez, çalışmalarından başarılı olur ve iş hayatında mutluluğu yakalar. Bu rüya zorlukla elde edilen mala, zenginliğe, çalışıp çabaladıktan sonra kazanılacak mala da yorulabilmektedir.

Rüyada Tuvalet Kağıdı Görmek: İşlenecek çok büyük bir kabahate işaret eder. Rüya sahibinin çok önemli bir hata yaptığını ve bunun başkaları tarafından bilinmesini istemediği için çeşitli yalanlar söyleyerek örtbas etmeye çalışacağını, ancak tuhaf davranışlarının çevresi tarafından kuşkuyla karşılanacağını ve er ya da geç yaptığı kabahatin herkes tarafından anlaşılacağını tabir eder. Bu rüyayı kişinin yaptığı hatayı telafi etmek için verdiği uğraşlara ve çabalara da yorumlamak gerekir. Pişmanlık duyulmasına, yapılan hatanın yüz kızartıcı bir tarafı olduğu gibi, kişinin başkalarının gözünde çok küçük bir duruma düşeceğini ve hayatı boyunca bu olayı hatırlayarak utanç duyacağını da alamet eder.

Rüyada Alaturka Tuvalet Görmek: Kişinin mevcut sorunları ile baş etmekte yepyeni bir yol bulacağına ve aşama aşama problemlerinden kurtularak feraha ereceğine tabir edilir. Özellikle maddi konularda bir kayıp yaşanmışsa veya kişinin yüksek miktarlarda borcu varsa eline geçecek para ile bu sıkıntıları bir anda çözeceğine alamettir. Beklenen ancak bir türlü gelmeyen, alacaklı olunan, ödemesi gecikmiş bir paranın nihayet ele geçerek kişiyi rahatlatacağına yorumlandığı gibi, iş konusunda yeni atılımlar yapmak, işi büyütmek için uygun koşulları yakalamak demektir. Bolluk ve bereket manasına geldiği gibi, temiz bir alaturka tuvalet görmek her işi vaktinde ve kusursuz şekilde halletmek demektir. Her tarafı pislik içinde bir alaturka tuvalet ise kişinin aşırı derecede savurgan bir hayat yaşadığına, elindekinin kıymetini bilmediği için maddi anlamda her geçen gün daha da büyük problemlere kucak açacağına yorumlanır.

Rüyada Umumi Tuvalet Görmek: Bir işle alakalı olarak herkesten fikir alıp akıl karışıklığı yaşamak, her denileni yapmaya çalışmaktan ötürü durumu eskisinden daha da karmaşık hale getirip içinden çıkamamak anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda duygusal bir huzursuzluğun da belirtisidir. Kişinin kendisini güven içinde hissetmekte zorlandığı bir süreçten geçeceğini, yaşadığı akıl karışıklığı yüzünden olaylara nesnel bakış açısını da kısmen yitireceğini ifade eder. Umumi tuvalet özel hayatta iletişimde yaşanan problemlerin bir süre daha devam edeceğini, eşler arasında empati ve hoşgörünün azalmasından ötürü zaman zaman hafif çatışmalar yaşanabileceğini tabir eder. Olumsuz gibi görünse de çok ciddi problemlerin habercisi değildir ancak bu sürecin kişiler için dikkatli geçirilmesinde yarar olduğunun altını çizer.

Rüyada Büyük Tuvalet Görmek: Malla, parayla insanları etkilemeye çalışan kişilerin kibir içinde hareket ettiğine yorumlanır. Öz güveni yüksek olan ancak başkalarını aşağılayan, egosuyla hareket eden, kendi çıkarlarını düşünerek her koşulu kendisine uydurmaya çalışan bencil insanları ifade eder. Her yoldan kazanç elde etmek isterken, helal ve haram kavramlarını göz ardı eden kişinin sürekli günaha düşeceğini, işlediği suçların ve kabahatlerin farkına da varmayacağını tabir eder. Kişi başkasına ait büyük tuvalet görüyorsa üzerine atılacak bir iftira yüzünden günü gecesi birbirine karışır ve büyük sıkıntılar yaşar Aile içinde herkesi birbirine düşürecek haberler almaya da yorumlanan rüya, dedikoduların ayyuka çıkacağını, kişinin kendisi ve sevdikleri de dahil olmak üzere özel hayatlarının olmadık şekilde, yalan yanlış deşifre edilmesi yüzünden zorluklar yaşayacağını, çevresine güvenini kaybedeceğine ve kabuğuna çekileceğini bildirir. Para kaybı anlamına ve nazara gelmeye de yorumlanır.

Rüyada Büyük Tuvaletini Yapmak: Heveslerini tatmin etmek, her arzusunu hayata geçirmek isteyen rüya sahibinin aşırı faydacı ve bencil tutumlar içine girdiğini gösterir. Elindekilerin daha fazlasını isteyen, azla yetinmeyen ve gözü yükseklerde olan kimseleri de işaret eden rüya, maddi konularda har vurup harman savuran, ay sonunu düşünmeyen ve kendi zevkleri uğruna para harcayan kişinin bir süre sonra başkalarına muhtaç bir hayat sürmeye başlayacağını da delalet eder.

Rüyada Tuvalette Kilitli Kalmak: İyi değildir, kişinin hayatının sonlanacağı anlamına gelir. Yani vefat demektir.

Rüyada Tuvaletin Taşması: Hayırlı şeylere işaret eder. Rüyada tuvaletin taştığını gören bir kadınsa gebe olduğuna, eğer rüyayı gören erkekse karısının gebe olduğuna işaret eder. Bir de bir yardımcı sahibi olmak anlamına gelir.

Rüyada Tuvaletin Pis Kokması: Bir kadın ile tabir olunur. Bu kadın patavatsız, konuştuğunu ölçüp, tartmayan, herkesi kıran, aklına ilk geleni konuşan, haddini bilmeyen ve üzerine vazife olmadığı halde her işe karışan ve çevresinde de iyi anılmayan biridir.

Rüyada Tuvalete Düşmek: Kişi yakında gayri meşru bir ilişkiye girer veya kendisine helal olmayan yollardan geçimini sağlar. Bu rüya genellikle haram mala veya paraya işarettir. Böyle bir rüya gören kimse istemese de bazı yanlış yollara girer ve bunun sonucunda hoş olmayan durumların içinde kalır. Bu rüya bazen de hatalar yapmaya, günah işlemeye ve bu nedenle de toplum içinde horlanmaya işarettir.

Rüyada Tuvalete Girmek: Yabancı bir eve girer veya böyle bir evde bulunur. Bazen de bu rüya kişinin günahlarından pişman olup tövbe etmesine işarettir. Bazı alimlere göre bu rüya gören kişinin birçok yanlış yaptıktan sonra hidayete ermesine, hatlarından dönmesine ve bundan sonraki hayatını temiz ve güzel bir şekilde sürdürmesine delalet eder.

Rüyada Tuvalet Yapmak: Kimse dünyevi olana ilgi duyar ve ahiretten, dini olandan giderek uzaklaşır. Bu rüya dünya hayatının geçici süs ve heveslerinin sizi baştan çıkaracağına ve bu nedenle de giderek manevi olandan uzaklaşıp daha çok dünya için yaşamaya başlayacağınıza işarettir. Rüyada tuvalet yapan kimse dünya için çalışır çabalar ve haksız kazançlar elde eder.

Rüyada Temiz Tuvalet Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada Sade Bir Tuvalet Görmek: Rüyasında sade, gösterişsiz bir tuvalet gören kendisine sürekli zarar veren, dost gibi olan ama aslında rüya sahibinin kötülüğüne uğraşan iki yüzlü dostlardan kurtulur. Bu rüya her türlü fena işlerden sakınmanın, kendine yararı dokunmayan her şeyi terk etmenin göstergesidir.

Rüyada Alafranga Tuvalet Görmek: Bazı hoş olmayan durumlarla karşılaşır. Özellikle özel hayatınızda bazı sıkıntılar yaşamaya; fakat sabırla tüm bu sıkıntıların üstesinden gelip, huzur ve mutluluk bulacağınıza işarettir. Rüyada alaturka tuvalet görmek ise, sizin köklerinize ve geleneklerinize çok bağlı ve yeni şeylere kapalı bir kişi olduğunuzun göstergesidir.

Rüyada Tuvaletten Bir Şey Yemek: Kişi iyi halini terk ederek kötü bir şekilde anılmaya başlayan, sıkıntılı bir insan olur. Bu rüya tövbe ettiğiniz, pişman olduğunuz birçok şeye tekrar döneceğinize, insanlara zarar verecek hal ve hareketlerde bulunacağınıza veya ağzınızdan çıkacak birçok kötü şeyden dolayı en yakınlarınızın bile kalbini kırıp insanların sizden uzaklaşacaklarına işarettir.

Rüyada Evde Tuvalet Arayıp Bulamamak: Kişilerin huzurları kaçar ve eşleri ile aralarındaki sorunlar giderek çözülmez hale gelir. Anlayışsız bir eşe sahip olmak, aile içindeki her konunun dışarıya taşması ve başka kişilere alay konusu olmak anlamına geldiği gibi, kişinin itibarsızlaştırılması ve iş yerinde gözden düşmesi anlamına gelir. İş yaşamıyla özel hayatını birbirine karıştıran kişilerin giderek problemli bir çalışma hayatına sahip olmaları yüzünden yaşayacakları gerginliği de temsil eder.

Rüyada Boş Tuvalet Aramak: Girdiği tüm tuvaletlerin dolu olduğunu görüp boş tuvalet arayan kişiler, zamanında yanaşmadıkları fırsatlar yüzünden büyük pişmanlıklar yaşarlar ve geçmişe dönük yaşadıkları için bugünlerini değerlendiremezler. Bir anlık boşlukta yapılan hataların kişiye pahalıya patlayacağına, zevke aşırı düşkünlük gösteren rüya sahibinin maddi sorunlarının da büyüyerek borç almak zorunda kalacağına da delalettir.

Rüyada Tuvalet Kağıdı Aldığını Görmek: Art niyetli düşünceler içinde olunduğuna, başka birine yapılacak olan bir haksızlığa veya planlı bir kötülüğe alamettir. Hayırlı bir rüya olmadığı gibi İslami olarak da kişinin kötü kalpli olması nedeniyle yaşamında hiçbir zaman mutlu olamayacağını, elde edeceği hiçbir şeyin bereketinin olmayacağını ve yalnız bir ömür geçireceğini ifade eder. Tuvalet kağıdı almak, yalan söylemenin, yapılan yanlışların ve kabahatlerin asla kabul edilmediğine ve kişinin hayatını sürekli bir inkar halinde yaşadığının ifadesidir.

Rüyada Tuvalet Kağıdı Koparmak: Bir yaprak tuvalet kağıdı kopardığını gören kişiler evli iseler eşlerinin kalbini kırarlar ve sonrasında gönüllerini almak için uğraşırlar. Az miktarda tuvalet kağıdı koparmak telafisi olan durumlara yorulur ancak çok sayıda tuvalet kağıdı kopardığını görmek kişinin istemeden yaptığı, sonuçlarının hiç de düşündüğü gibi olmadığı olaylar nedeniyle yaşayacağı sorunlara ve üzüntüye delalettir.

Rüyada Tuvaletin Taşması: Aile bireylerinizden birinin yol açtığı sıkıntılardan kurtulmaya, kişinin duygusal hayatında yaşadığı karmaşıklıklardan kurtulup, mutluluğu yakalayacağına delalet eder. Aynı zamanda rüyada tuvaletin taşması elinize çok yüklü bir miktarda para geçeceğine, mal ve mülk sahibi olacağınıza ve servet sahibi olmaya alamet eder. Rüyada tuvalet taşması maddi açıdan yaşanan sıkıntılardan kurtulmaya ve servet sahibi olmaya yorumlanmaktadır.

Rüyada Alaturka Tuvalet Yaptırmak: Kendi evine alaturka tuvalet yaptırmak ev içindeki bolluğun çoğalacağına ve maddi olarak hiçbir sorun yaşamadan geçirilecek günlere yorulur. Kişinin iyi bir kazancının olduğunu ve evindeki herkesin hayatına katkıda bulunduğunu, elinin açık olmasından ötürü çevresi tarafından da çok sevildiğini işaret eder. Başka bir yere alaturka tuvalet yaptırmak birine borç vermek demek olduğu gibi, bazı durumlarda kefil olmak veya bir malı ödünç vermek gibi anlamlara da gelir.

Rüyada Alaturka Tuvalette Ağlamak: Tersine yorulur ve çok sevinçli bir habere işarettir ki özellikle bu haber kişinin iş veya mali durumu ile alakalıdır. Bir anda rahatlayacak olan rüya sahibinin beklenmedik iyi gelişmeler nedeniyle duygusal açıdan yoğun günler yaşayacağına, hayatının bundan sonraki sürecinde daha moralli şekilde devam edeceğine alamettir.

Rüyada Tuvalet Taşı Görmek: Yapılan duygusal hatalardan gereli dersleri alarak bundan sonraki zamanda kişinin aklı ve mantığı sayesinde doğru şekilde ilerleyeceğini ve özellikle maddi konulardaki savurgan halinden eser kalmayacağını ifade eder. Para biriktirmeye başlamak, eldeki parayı küçük yatırımlar yaparak çoğaltma fırsatı yakalamak manasına geldiği gibi hane içindeki diğer kişilerin de maddi olanakları yüksek işlerde çalışarak kendi hayatlarını güzel şekilde sürdüreceklerini ifade eder. Gereksiz işlerle uğraşmak yerine kazanç getiren işlere yoğunlaşacak olan rüya sahibinin hayatında kendisine engel olan veya sorun çıkaran kimselerden uzak kalıp daha refah bir çevre yaratacağına da işarettir. Aile yaşantısındaki mutluluğun daim olacağını, huzurla dolu geçecek günlerde maddi konularda da herhangi bir sıkıntı çekilmeyeceğini haber verir.

Rüyada Tuvalet Taşı Değiştirmek: Alınacak bir kararın aile bireylerini memnun etmemesinden ötürü yaşanacak pişmanlık ve üzüntünün ifadesidir. Rüya sahibinin herkes için iyi olacağını düşündüğü bir kararı alırken kendi başına hareket etmesi neticesinde eleştiri alacağını, bu durumu düzeltmek için epeyce uğraş verip yorulacağını tabir eder. Kirli bir tuvalet taşının değiştirilmesi ise aileyi rahatsız eden konuların çözüme ulaşabilmesi için inisiyatifi ele alan rüya sahibinin hanesini rahatlatmak için her türlü fedakarlığı sergileyeceğini bildirir.

Rüyada Tuvalet Taşı Kırmak: Yapılan bir işte zorluklarla karşılaşmak veya tahmin edilenden daha uzun süre uğraşmak demektir. Hem fiziksel, hem de maddi anlamda kişiyi yıpratan bir süreç geçirilse de kişinin amacına ulaşması neticesinde yüzünün güleceğini, aldığı hiçbir karardan pişmanlık duymayacağını ifade eder. Ev değiştirmek veya ev tadilatı ile uğraşmak anlamına da gelir.

Rüyada Temiz Tuvalet Taşı Görmek: Hane içindeki yaşantının kişiyi her açıdan mutlu edeceğini ve sahip olunan imkanların şükranla karşılandığını, helal kazancı, azla yetinmeyi ve nefis mücadelesi vermeden yaşanacağını işaret eder. Rüya sahibinin kalbini temiz tuttuğunu, amel defterini sevaplarla doldurmak için gayret gösterdiğini de tabir eder.

Rüyada Temiz Tuvalet Görmek: Yapılan hataların telafi edileceğini ve kişinin nihayet kendisini rahatsız eden durumları ortadan kaldırarak her işin altından alnının akıyla çıkacağını tabir eder. Yanlıştan dönmek manasına da gelen rüya kumar, alkol veya kötü alışkanlıkların pençesine düşerek hayatını mahveden, çevresine ve sevdiklerine zarar veren kimselerin tedavi olacaklarına, hayatlarını yeniden inşa etmek için bu zararlı durumlardan kurtulmak için mücadele vereceklerine işarettir. Alınan eleştirileri ve uyarıları dikkate alarak hayatına çeki düzen verecek olan kişilerin gelecekte bugünlerinden çok daha farklı bir hayat yaşayacaklarına ve tüm yanlışlarından gerekli dersleri çıkartacakları için aynı hataları yinelemeyeceklerine tabir edilir. Maddi durumunu düzeltmek, borçlarını kapatmak, menfaatlere göre değil, iyi niyete göre hareket etmek ve daha düzgün biri olmayı istemek anlamına da gelir.

Rüyada Temiz Tuvalete Girmek: İşleri zamanında yetiştirmek, koşturmacadan kurtulmak ve kendisine emanet edilen bir malı gözü gibi korumak demektir. Temiz tuvalete giren kişiler düşmanlarından ve kendisine iyi görünen ikiyüzlü insanlardan kurtulurlar. Nazardan, uğursuzluktan uzaklaşmak, kötü insanlardan oluşan çevreden çıkmak ve daha düzgün, eğitimli, kişiye değer veren dürüst insanlarla arkadaşlık etmek demektir. Temiz tuvalet gören kişinin eşiyle arasında dargınlık varsa düzelir. İşleri yoluna girer ve hayatında olumlu gelişmeler yaşar.

Rüyada Kirli Tuvalet Görmek: Gizli işlerin ortaya çıkmasıyla yaşanacak mahcubiyete yorumlandığı gibi, rüya sahibinin ailesinin onaylamadığı işlere giriştiğini, yanlış arkadaşlar yüzünden pek çok sorunun içinde kaldığını da bildirir. Kirli tuvalet ağız dalaşına girileceğini, özellikle iş yerinde aniden gelişen bir problem neticesinde rüya sahibinin kendisini tutamayarak arkadaşlarını kıracağına, özür dilemek yerine durumu daha da vahim hale getireceğine delalettir. Evindeki tuvaletin kirli olduğunu görmek, hane içinde saklanan bir gerçeğin peşine düşmek, bir sırrı aydınlatabilmek için uğraş vermek manasındadır. Farklı yorumlara neden olan rüya bir yandan da çok emek harcanan ve umudun kesildiği bir işten ilerleyen günlerde para kazanmaya başlayacak olmanın, yeniden hayallerin tazeleneceğinin ifadesidir.

Rüyada Kirli Tuvalet Temizlemek: Kendini çıkmazda gören veya bir problemi çözmekte zorlanan kişiler için müjdeli, iyi haberler geleceğini işaret eder. Eldeki maddi birikimi daha büyük kazançlar sağlamak amacıyla kullanacak olmayı işaret eden rüya, kişinin ahlaklı biri olmasıyla birlikte çevresinde de beğenileceğini, iyi biri olmasından dolayı kendisine pek çok iş teklifi geleceğine de yorumlanır.

Rüyada Kirli Tuvalete Girmek: Topluma açık bir yere ait kirli tuvalete girmek hayra alamet olmadığı gibi, kişinin kalbini ateş gibi yakacak bir haber alacağına alamettir. Öte yandan aile ve akrabalarıyla iş yapan kişilerin kendilerinden saklanan paraları veya kazanca dair söylenen yalanları fark ederek duruma müdahale edeceklerine, iş ortamında gerginlik yaşayacaklarına, akrabaları ile de aralarının bozulacağına yorumlanır. Kirli tuvalete giren kişiler işlerinden iftira nedeniyle atılabilirler.
 

Geri
Üst