Ruslar İneklere Sanal Gözlük Takmaya Başladı | Kogo Society Forum

Ruslar İneklere Sanal Gözlük Takmaya Başladı

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Ruslar İneklere Sanal Gözlük Takmaya Başladı

Ruslar İneklere Sanal Gözlük Takmaya Başladı


Teknoloji ile alakalı gelişmeler devam ederken gelişen teknoloji çok farklı alanlarda kullanılabiliyor. Son yıllarda gelişen teknolojiler arasında en çok dikkat çekenler arasında yer alan VR teknolojisi bu sefer farklı bir sebepten dolayı kullanılmaya başladı. Ruslar, ineklerin daha fazla süt vermesi için VR gözlük kullanmaya başladı. İnek VR gözlük ile nasıl daha fazla süt verir sorusunun cevabı aranıyor.

İnek VR gözlük ile nasıl daha fazla süt verir

Rusya’da gelişen olaylar tüm dünyada teknoloji basınının ilgi odağı oldu. Rusya Federasyonu Tarım ve Gıda Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Rus çiftçiler veterinerler ile beraber çalışarak ineklere VR gözlük takmaya başladı. Açıklamalara göre inekler sürü halinde duygularını daha güzel yaşıyabiliyor ve daha fazla süt veriyorlar.

Rus çiftçiler veterinerler ile beraber çalışarak adım adım inekler hakkında değişik yöntemler deniyorlar. İlk olarak VR gözlük takan inekler, daha az kaygı duyuyor ve sürü olarak daha iyi bir ruh haline bürünüyor. Deneyin ikinci aşamasında ise ineklerin süt verimi değerlendirilecek. Çiftçilerin açıklamasına göre, çiftçiler bu durumdan memnun.
İnekler, bulutlu bir günde karamsar bir ortamda bulunmaktansa VR gözlüklerden etraflarını daha iyi görüyorlar. Daha yeşil daha sakin bir otamda, ineklerin daha fazla süt vermesi bekleniyor.

Rusya’da gerçekleştirilen bu proje hakkında sizin fikirleriniz neler? İnek VR gözlük ile daha fazla nasıl süt verir sorusu cevap bulabilecek mi?
 

Geri
Üst