Organik Hit Nedir? | Kogo Society Forum

Organik Hit Nedir?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Organik Hit Nedir?

Organik Hit Nedir?

Organik Hit, adından da anlaşılacağı gibi sitemize doğal yollardan gelen ziyaretçi demektir. Yani, tamamen sitenin ilgi çekici olması ve kullanıcı alışkanlıklarını karşılaması sonucu aldığı trafiktir. Örneğin; sosyal medya hesabınızda yaptığınız paylaşımları düşünün. Paylaşımlarınız ne kadar merak uyandırıyorsa, takipçi sayınız da bununla doğru orantılı olarak artacaktır ve bu durum beğeni ve yorumlarınızı arttıracaktır. Web sitesi için de durum tamamen böyle.

Organik hit, ziyaretçilerin sitenize tamamen kendi isteğiyle, sitenizin ismini yazarak ulaşmasıdır. Organik hit alabilmek için gerçekten kaliteli içerikler üreten, hızlı, ihtiyaca cevap veren bir siteye sahip olmalısınız ve sonuç almak için acele etmemelisiniz. Siz gereken her şeyi doğru şekilde yaptığınızda ve sabırlı olduğunuzda organik hitiniz de artacaktır. Bugüne kadar sitesini hızlı yükseltmek isteyen birçok sabırsız kişi organik hite inorganik yöntemlerle ulaşmayı denedi ve ani yükselişler her zaman ani düşüşle sonlandı.

Organik Hit Nasıl Arttırılır?

Organik Hit Nasıl Arttırılır?


Aslında tüm sitelerin ortak amacı daha fazla internet kullanıcısına erişmektir. Erişimi yüksek siteler her açıdan diğerlerine göre avantajlıdır. Daha fazla ziyaretçiye ulaşmak için internet dünyasında yapabileceğiniz çok fazla şey var. Kogografik olarak web sitenizin hitini arttırmak için işinize yarayabilecek bazı yöntemleri sizler için derledik.

İşe sitenizin SEO’sunu tamamlamak ve sitenizi optimize etmekle başlayın. Bu sizi ilk aşamada öne taşıyacak en önemli adım. Tasarım olarak da mutlaka SEO’ya uyumlu, sade ve kullanışlı bir tasarım tercih edin.

Sitenizi ön plana taşıyabilecek ve siteniz için önemli anahtar kelimelerle SEO çalışmaları yapın ve bunu belirli bir zaman çizelgesine dökün. Düzenli aralıklarla yapılan SEO çalışmaları sitenizin trafiğinin artması konusunda daha iyi fayda sağlıyor.

Sitenizle bağlantı kullandığınız sosyal medya hesaplarınızı aktif tutun. Sosyal medya ve siteniz grafik / tasarım ve içerik dili olarak bütünleyici olsun. Sizi sosyal medyadan takip eden kullanıcılar sitenize girdiğinizde aynı paylaşım tonunu hissederse daha sadık takipçiler haline gelecektir. Ayrıca sitedeki etkileşimi arttırmak için sosyal medya reklamlarına başvurmayı unutmayın.

İçerik yönünden sizinle benzer olan ve benzer hedef kitleye hitap ettiğinizi düşündüğünüz sitelerle mutlaka etkileşime girin. Bu tarz sitelere hem reklam verin hem de onlardan reklam alın.

Sitenizi mekaniğe bağlayıp, size yük olan bir oluşum olarak görmeyin. Her zaman kendinize “Ben bu siteyi görsem beğenir miydim?” sorusunu sorun ve kullanıcı olarak düşünün. Bu sayede daha kaliteli içerikler üretecek ve kullanıcıya istediğini sunabilecek potansiyele ulaşacaksınız. Ayrıca internette her yerde rahatlıkla bulunabilen bilgilerden ziyade, erişimi zor olan ve kullanıcıların ilgisini çekebilecek içeriklere odaklanın. Özgünlük her zaman kazanır.

Bu yöntemlerin yanında, eminiz ki sizin de üretebileceğiniz bir sürü farklı fikirler vardır. SEO dünyası sonsuzdur ve her yeniliğe ve fikre açıktır. Siz de birçok farklı reklam stratejisi üretebilir ve kendinize özgü yöntemler geliştirebilirsiniz.

Organik Hit Nasıl Ölçülür?

Organik Hit Nasıl Ölçülür?


Ziyaret kaynağı (doğrudan giriş, yönlendirme, kelime araması)

Sitede kalma süresi

Sitede gezilen sayfa sayısı

Ziyaret alınan sayfa çeşitliliği

Sitenin ziyaretçi alması önemli bir husus ancak gelen ziyaretçi sadece ana sayfaya tıklayıp çıkıyorsa ve siteye doğrudan giriyorsa aslında bu ziyaretin organik olmadığını gösterir. Bu sebeple bu kriterlerde çeşitlilik sağlanmadan yapılan çalışma aslında yapay ve zararlıdır.

Ayrıca siteniz 1. sıradayken aldığınız yoğun organik hiti Google test etmek isteyerek sizi 5. sıraya geri çektiyse, aynı düzeyde hiti göndermeniz durumunda şüphesinde haklı olduğunu görerek sizi cezalandırabilir.

Organik hit çalışmalarının tam organik olabilmesi mümkün olsa da, bu çok emek isteyen ve sürekli ve eş zamanlı takip gerektiren bir iştir. Sitenizde yapabileceğiniz SEO çalışmaları için fikir verebilecek yazılarımızı kogosociety.com üzerinden inceleyebilirsiniz.
 

Geri
Üst