Minecraft'ın Aylık Toplam Oyuncu Sayısı Ne Kadar? | Kogo Society Forum

Minecraft'ın Aylık Toplam Oyuncu Sayısı Ne Kadar?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Minecraft'ın Aylık Toplam Oyuncu Sayısı Ne Kadar?

Minecraft'ın Aylık Toplam Oyuncu Sayısı Ne Kadar?

Oyun dünyasının en hızlı satan oyunu konumunda bulunan Minecraft kanadından ilgi çekici bir bilgi paylaşıldı. Video oyun dünyasıyla alakalı istatistikler yayınlayan Danial Ahmad, son paylaşımında Minecraft'a yer verdi. Daha öncesinde konsol oyuncularını ilgilendiren bilgiler paylaşan Ahmad, oyunun aktif aylık kullanıcı sayısının 112 milyon olduğunu açıkladı. NetEase tarafından Çin'de yayınlanan oyunun Çin'deki kayıtlı kullanıcı sayısı ise 300 milyona erişiyor.

Çin'de ücretsiz bir şekilde yayınlanan oyunun kitlesi sandığımızdan daha büyük. Diğer çevrimiçi oyunlarla karşılaştırdığımız Microsoft'un elindeki bu gücün fazlasıyla büyük olduğunu söyleyebiliriz. Diğer bir yandan devamlı olarak Minecraft'a özel projeler geliştiren Microsoft'un, neden bu kadar Minecraft markasına önem verdiğini de anlamış olduk.

Minecraft'ın Aylık Toplan Oyuncu Sayısı

  • Çin'de Minecraft şu anda 300 milyon kayıtlı hesaba yaklaşıyor.
  • Çin'de oyun NetEase tarafından PC / Mobil'de yayınlandı ve oynanması ücretsiz.
  • Çin dışında, oyun 180 milyondan fazla ücretli kopya sattı.
  • Minecraft'ın küresel olarak her ay 112 milyon aktif oyuncusu var.

Geçtiğimiz aylarda oyuna RTX desteğini getiren geliştiriciler, Minecraft'ın PC platformunda bir kez daha popüler olmasını sağlamıştı. Oyuncu sayısı açısından Fortnite'ı da geçen Minecraft, çok uzun yıllar boyunda oyun dünyasını meşgul edecek. Öğretici yanı sayesinde bazı okullarda ders aracı olarak da kullanılan Minecraft, günümüzün LEGO'su olarak da tanımlanıyor.
 

Geri
Üst