Kışın Yapılacak Aktiviteler | Kogo Society Forum

Kışın Yapılacak Aktiviteler

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Kışın Yapılacak Aktiviteler

Kışın Yapılacak Aktiviteler


Kış Deyince İlk Akla Gelen: Kar
Kış demek kar demek olunca kışın yapılacak etkinlikler de kar ekseninde şekilleniyor. Özellikle kalabalık arkadaş gruplarınız ile kar tatili yapmak, sizlere unutamayacağınız eğlenceli dakikalar yaşatacaktır. Bunun için Kış tatili yazımızda belirttiğimiz rotalardan birine gidebilirsiniz. İster kayak yaparak, isterseniz de kardanadam yaparak ya da kar topu oynayarak doyasıya eğlenebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler


Doğu Ekspresi ile En Doğu’ya Yolculuk
Ankara’dan başlayıp Kars’a yani Türkiye’nin en doğu noktalarına doğru yola çıkmaya ne dersiniz? Doğu Ekspresi ayrıca Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum istikametlerinden de geçiyor ve dileyenler yolculuklarını bu rotalarda da tamamlayabiliyor. Ancak bizim önerimiz bir hafta sonunuzu buna ayırarak Kars’a kadar gitmeniz ve Kars’ın güzelliklerini de keşfetmeniz…

Kışın Yapılacak Aktiviteler


Bol Bol Kar Manzarası Fotoğraflamak
Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız kış aylarında bol bol kar manzarası fotoğrafı çekebilirsiniz. Dallarına kırlar düşmüş ağaçlar, donmuş göl manzaraları, karlar altında İstiklal Caddesi, Kız Kulesi gibi manzaralar fotoğraflarınızı zenginleştirecek güzellikler olabilir. Ayrıca eğer portre fotoğrafı seviyorsanız karlar altında keyifli portre fotoğraflar da çekebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler


Şömine/Ateş Başında Zaman Geçirmek
Kışın yapılacak aktiviteler arasında olmazsa olmazlarından biri de şömine ya da ateş başında en sevdiğiniz içeceklerle zaman geçirmektir. Eğer kısa bir otel tatili yapmak istiyorsanız şöminesi de olan butik bir otel tercih edebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler


ahve, Kitap & Battaniye Üçlüsü
Kışın yapılacak aktiviteler deyince pek çoğumuzun aklına dışarı çıkmak gelse de aslında evde de keyifli zaman geçirmek mümkün. En sevdiğiniz kitabın satırlarına göz gezdirirken bir yandan da kahvenizden yudumlayarak evde de huzurlu zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca ilerleyen saatlerde kitabınızı bırakıp puzzle’ın üçüncü parçasını en sevdiğiniz flim olarak değiştirebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler


Hobilerinize Yönelmek
Belki de uzun zamandır ertelediğiniz hobinize yönelmenin bu kış tam vakti! Eğer ilgili olduğunuz bir konu yoksa evde yapılabilecek hobiler yazımıza göz atarak fikir edinebilirsiniz. Kışa özel bazı hobiler; örgü örmek, çizim yapmak, koleksiyon yapmak, aktivitelerine yönelmek olabilir.

Kışın Yapılacak Aktiviteler


Kapalı Alan Aktiviteleri
Havaların soğuması ile kapalı alan aktivitelerine olan talep de giderek artıyor. Kışın yapılacak aktiviteler listenize uzun zamandır görmek istediğiniz sinema filmi ya da tiyatro oyununu görmeyi ekleyebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız şehirde görmeyi hep ertelediğiniz müzeleri ziyaret edebilir ve dans, konser gibi sahne performanslarını seyredebilirsiniz.

Kışın Yapılacak Aktiviteler


Kışın Bir Başka Güzel Yerleri Görmek
“Yazı ayrı kışı ayrı güzel” derler ya… İşte Kapadokya o yerlerden biri. Peri bacalarını bir de karlı kaplı olarak görmek ve Kapadokya’nın büyüleyici atmosferini solumak için hemen Kapadokya turlarına göz atabilirsiniz. Ayrıca Bolu Yedigöller’i de eğer kışın görmediyseniz muhakkak kış rotanıza dahil etmelisiniz. Karla kaplı Milli Park’ta yürüyüş yapmak, içindeki gölleri fotoğraflamak ve temiz hava almak isterseniz doğruu Yedigöller’e…
 

Yeni Konular

Geri
Üst