İnstagram Harici Uygulamaların İzinleri Nasıl Yönetilir? | Kogo Society Forum

İnstagram Harici Uygulamaların İzinleri Nasıl Yönetilir?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
623
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
İnstagram Harici Uygulamaların İzinleri Nasıl Yönetilir?

instagram-harici-uygulamalarin-izinleri-nasil-yonetilir.jpg

İnstagram, kullanıcı verileri üzerinde daha fazla kontrol için yeni bir özellik duyurdu. Bu sayede üçüncü taraf uygulama izinleri hızlıca değiştirilebiliyor.

İnstagram, kısa süre önce paylaştığı blog yazısıyla veri gizliliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurguladı. Ayrıca kullanıcılara diğer uygulama ve servislerle paylaşılan veriler üzerinde daha fazla kontrol vermek istediklerini de açıkladı.

İnstagram, üçüncü taraf uygulama ve web sitelerinin genellikle instagram’dan fotoğraf içe aktarma ve Instagram ile bağlantı kurma seçenekleri olarak kullanıldığını belirtiyor. İşte bu tip durumlar için paylaşılan verilerin görünmesi büyük önem taşıyor.

Artık uygulamada Ayarlar üzerinden bu detaylara erişilebiliyor. Güvenlik / Uygulamalar ve Web Siteleri başlığı altından detayları görüntüleyebilir, hesabınıza bağlanmak istemediğiniz üçüncü taraf hizmetleri buradan durdurabilirsiniz. Yani aslında üçüncü taraf bir hizmeti pasif hale getirdiğinizde servis artık hesabınızdaki yeni verilere erişemez hale gelir.

Instagram ayrıca bir de üçüncü taraf uygulamaların sizden belirli zamanlarda istediği izinler konusunda da düzenleme yapıyor. Üçüncü taraf uygulamalara erişimde artık tüm bilgileri listeleyen güncellenmiş bir yetki ekranı yer alıyor. Bu erişime ‘Yetkilendirme’ ya da ‘İptal Etme’ seçeneklerinden karar verilebiliyor.
İlginç ayrıntılardan biri güncellemelerin tüm kullanıcılara ulaşmasının 6 ay sürebileceği. Google’ın özellikle belirttiği bu durum güncellemenin aslında uzun bir süreçte kademeli olarak sunulacağını gösteriyor.
 
Geri
Üst