İçme Suları Antarktika’dan Gelecek | Kogo Society Forum

İçme Suları Antarktika’dan Gelecek

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
682
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
İçme Suları Antarktika’dan Gelecek

İçme Suları Antarktika’dan Gelecek

Körfez ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri, Antarktika’dan buz dağlarını Füceyre Limanı’na taşıyarak, ülkede içme ve sulama suyu sağlamayı hedeflemekte.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Masdar şehri merkezli Ulusal Danışma Bürosu Ltd. şirketi tarafından hazırlanan proje kapsamında, Antarktika’daki Heard Adası yakınlarından Füceyre Limanı’na dev buz kütleleri taşınacak ve bu şekilde içme ve sulama suyu sağlayacaklar.

75 MİLYAR LİTRE SU

Alınan haberlere göre taşınan buz kütleleri, sıcak havayla birlikte eriyerek limanda kurulu olan su tesislerini suyla dolduracak. Buz kütlelerinin her birinden ortalama 75 milyar litrelik su elde edilmesi planlanmakta.Elde edilen suyun hem içme suyu hem de çöllerle kaplı bölgede yeşil alan oluşturmak amacıyla sulama suyu olarak kullanılması düşünülmekte.

İçme Suları Antarktika’dan Gelecek

DÜNYANIN EN TEMİZ SUYU

Proje hakkında “Bu, dünyanın en temiz suyu” kesinlikle ifadelerini kullanan Ulusal Danışma Bürosu yetkilisi Abdullah Muhammed Süleyman El Şehi, projenin 2018 başlarında hayata geçirilmesinin planlandığını ekledi sözlerine. Projeye göre, buz dağlarının ise Birleşik Arap Emirlikleri’ne taşınmasının ortalama yaklaşık 1 yıl süresinde gerçekleşebileceği hesaplanmakta.
 

Yeni Konular

Geri
Üst