HTTP2 Protokolü Sadece HTTPS Sitelerde Kullanılabilir | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

HTTP2 Protokolü Sadece HTTPS Sitelerde Kullanılabilir

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
HTTP2 Protokolü Sadece HTTPS Sitelerde Kullanılabilir

HTTP2 Protokolü Sadece HTTPS Sitelerde Kullanılabilir


HTTPS ye geçmek için nedenleri sıralarken HTTP/2 Protokolünün avantajlarından bahsetmeden geçmek olmaz. Boş yere SSL alıp HTTPS yapmıyoruz siteleri değil mi gelelim neleri etkileyip neleri değiştirdiğine ve hangi İnternet tarayıcılarının desteklediğine.

HTTP/2 Protokolünü en basit şekilde HTTP’nin bir yeni sürüm protokolü olarak açıklayabiliriz. Bu protokol eski sürüme oranla çok daha fazla avantaja sahip ve başta Google Chrome olmak üzere Opera, Firefox, İnternet Explorer 11, Safari, Amazon Silk ve Edge ;İnternet tarayıcılarının tümü HTTP/2’nin standartlaştırılmasını destekliyor.

HTTP2 Protokolü Sadece HTTPS Sitelerde Kullanılabilir


HTTP/2 Protokolünün birçok avantajı mevcut ancak en önemlisi HTTP/2 internet siteleri için daha fazla hız anlamına geliyor. SEO da dahil olmak üzere İnternet sitesinin hızının günümüzde ne kadar önemli olduğunu göz önüne alacak olursak HTTP/2 protokolünün bizim için ne kadar önemli olduğunu vurgulayabiliriz.

Unutmayın HTTP/2 Protokolü Sadece HTTPS Sitelerde Kullanılabilir. HTTPS kullanmayan İnternet siteleri mi? Onlar maalesef bu güzel avantajdan mahrum kalacak. Site yaptıracak olan okurlarıma özellikle tavsiye ediyorum HTTPS yani SSL Kurdurmalarını
 
Üst