Havuçlu Tarçınlı Keksiz Bir Sonbahar Düşünemiyorum | Kogo Society Forum

Havuçlu Tarçınlı Keksiz Bir Sonbahar Düşünemiyorum

Lola 

Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Havuçlu Tarçınlı Keksiz Bir Sonbahar Düşünemiyorum!
Arkadaş sohbetlerinin, yağmurlu havalarda film keyfinin, regl dönemi öncesi tatlı krizlerinin, çay saatlerinin bir numaralı lezzetidir kek. Hele mevsim sonbaharsa o kek havuçlu ve de çok lezzetlidir. Havucun yoğun olmayan fakat keke çok yakışan tadı, tarçının mis kokusuyla da birleşirse tadından yenmez. Yanında bir de iyi bir arkadaş, keyifli bir film, battaniye ya da dumanı üstünde bir fincan çay varsa daha da büyük bir keyfe dönüşür. Doğanın turuncu renklerinin ön plana çıktığı sonbaharda havuçlu tarçınlı kek adeta bir gelenektir. Çok pratik bir şekilde hazırlayacağın bu kek mutfağında her zaman bulunsun, hafif bir tatlı molasında ilk başvuracağın şey olsun. Haydi şöyle mutfağa geçelim…

Malzemeler
  • 4 tane yumurta
  • 2 tane rendelenmiş havuç
  • 1 su bardağı zeytinyağı
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 2 su bardağı un
  • 1 tatlı kaşığı toz tarçın
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 paket vanilya
Yapılışı
Bir kapta yumurtayı ve şekeri iyice çırp. Zeytinyağını ekleyerek çırpmaya devam et. Başka bir kapta da un, vanilya, tuz, tarçın ve kabartma tozunu karıştır. Bu karışıma ilk karışımı ekleyip, karıştırmaya devam et. Karışımı yağlanmış kek kalıbına veya borcama dök. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında, 40 dakika pişir. Havuçlu tarçınlı kekin dilimlenmeye hazır!

Daha lezzetli olması için havucu bol tutabilir, pişirdikten sonra açık bir yerde muhafaza edebilirsin. Kalan dilimleri buzdolabında saklayıp, istediğin zaman ısıtıp çatallayabilirsin.

Geri