Güzel Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı | Kogo Society Forum

Güzel Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
709
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
Güzel Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı

Güzel Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı


Doğru bir makyajla sevgilimizi, eşimizi ve arkadaşlarımızı kendimize hayran bırakmamız mümkün. Buğulu gözlere bakmaya doyamayacaklar. Kadınlar beden dilini özellikle mimiklerini ve bakışlarını çok iyi kullanabiliyor. Çarpıcı ve etkileyici bakışlarla güzelliğimize güzellik katabiliriz. Hem bakışlarımızı güçlülüğü hem de etkili göz makyajımız bunu başarır. Peki bu baştan çıkaran göz makyajı nasıl yapılır biraz tüyo verelim..

Siyah göz makyajında vazgeçilmez renk olmalıdır. Göz kalemi, maskara hatta bazen farımız siyah veya yakın bir tonda olmalıdır. Siyah kalemden vazgeçmek yok! Gözün altına ve üstüne hafifçe kalemi çekin. Eyeliner’ı siyah seçin ve uygulayın. Hafif bir kat siyah veya koyu renk farı sürün ve en son güzelce siyah rimelinizi uygulayın. Ten renginize olan uyumu da çok önemli.. Soğuk ve sıcak renk tonları mevcut.

Güzel Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı


Makyaj paletinizde de bunu göreceksiniz. Ten renginize ve size en uygun tonları önce keşfedin. Kahve tonları mı, griler mi, yeşiller mi yoksa mavi tonları mı size uyuyor? Soğuk renkler mavi bazlı renklerdir, mavi, pembe veya mor gibi.. Sıcak renkler sarı bazlıdır, yeşil, sarı, turuncu gibi.. Far göz makyajında önemli bir role sahip çünkü size bir ifade katıyor. Senenin trendine uyarak gölgelerden ve koyu tonlardan sıyrılın.

Açık tonları veya tek bir rengi parmaklarınızla göz kapağına yayın. Keskin bir uçla bitirmeden uç noktayı iyice yaydırın. Böylece gözlere derinlik katacaksınız. Göz kalemine geçin. Yine hafifçe uygulayarak parmaklarınızla fara karıştırarak hafifçe dağıtın. Doğal ve bir o kadar da etkileyici görüneceksiniz. Gözün dış kısmına asla taşmayın. Maskarayı da göz altından başlayıp zik zaklar çizerek dikkatlice göz üstüne doğru sürün.

Güzel Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı


Aynı şekilde tersinden de uygulayın. Maskaranın kahve, lacivert veya siyah olmasına dikkat edin. Göz altı matlaştırıcı bir ürün varsa kullanabilirsiniz. Krem ürünleri tercih edin çünkü birikerek kötü görünümü önlüyor. Krem bir pudra ya da göz altı ürünü ile makyajdan önce yorgun görünümü kapatın. Daha sonra makyaja başlarsanız daha sağlıklı bir görünüm elde edersiniz.

Far sürerken püf noktamız, önce daha açık tonu tüm göz kapağına yaymak. Her işlemde en son, parmaklarla dağıtmak. Bir ton koyu olan rengi de (sezonun trendine uygun tonları kullanın: pembe, şeftali, gri, bej gibi) sadece kirpik diplerine uygulayın. Kaşlar açık tonda kalsın ki, ışıltı ve anlam katsın. Kirpik diplerinden başlayarak eyeliner de kullanabilirsiniz, göz kaleminizi hafifçe dışarıdan içeriye sürün.

Güzel Bakışlar İçin Doğru Göz Makyajı


Daha etkili bakışlar için hafif bir kuyruk yapılabilir. Bakışlardaki derinliği en son maskara ile güçlendirin. Kaşlarınızı kaş kalemi ile şekillendirin ve kalın kaş modasını unutmayın. Kaş renginizden bir ton açık renkteki bir kaş kalemi kullanmak daha doğru olacaktır. İşte hanımlar, karşınızdaki kişiyi bakışlarınızla etkilemek bu kadar kolay!

Önerilerimi tavsiye eder, iyi uygulamalar dilerim. Hepsinin basit ve teknik bilgiler olduğunu düşünüyorum. Umarım yardım edebilmişimdir :)
 

Yeni Konular

Geri
Üst