Gerçekten İşe Yarayan 5 Bakım Tüyosu | Kogo Society Forum

Gerçekten İşe Yarayan 5 Bakım Tüyosu

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Gerçekten İşe Yarayan 5 Bakım Tüyosu

Herkesin kendine iyi gelen kişisel bakım alışkanlıkları var. Kimisi banyodan sonra saçlarını kurutmuyor kimisi yatmadan önce süt içiyor. Bazısı kokusuna rağmen elma sirkesinin gücünden faydalanıyor bazısı da bakım kremlerinden kule yapıyor. Herkesin bir bakım alışkanlığı olduğu gibi arkadaşına verecek bir bakım tüyosu da illa ki var. Ama bu rutinler son derece kişisel olduğu için herkeste aynı şekilde işe yaramayabiliyor. Tek ve değişmez olansa sağlıkla ilgili olanlar. Yani su içmek, sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak, iyi uyumak, stresten uzak durmak gibi. Çünkü güzelliğe giden yol sağlıklı olmaktan geçiyor. Fakat güzellik denince çoğu zaman eyeliner nasıl çekilir, dudak nasıl dolgun gösterilir gibi şeylerden bahsediliyor. Ve bunları artık neredeyse her kadın yakın arkadaşları ve internet sayesinde biliyor. Bize makyaj fırçalarının binbir çeşidinin kafa karıştırdığı şu günlerde; daha pratik, daha kolay anlaşılır, daha orijinal ve daha işe yarar bir şeyler lazım. Üstelik de bu tavsiyelerin neredeyse hepimizde işe yaraması lazım. İşte şimdi sana gerçekten işe yarayan 5 bakım tüyosu vereceğim. Bizzat kendim denedim ve test ettim.

Gerçekten-işe-Yarayan-5-Bakım-Tüyosu.jpg

1- Her hafta en az bir kez peeling uygulaman cildin için faydalı. Bunun için 1 yemek kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı toz şeker, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon suyunu karıştır. Macun kıvamına gelince cildine uygula ve durula.

2- Saçlarının daha parlak ve hacimli olması için saç spreyini fırçana sık ve saçlarını bu şekilde tara. Bu işlemi banyodan sonraki kurutma işleminden sonra uygula. Böylece saçların elektriklenmeyecek.

3- Cildindeki zamansız çıkan ve cilde karartı getiren siyah noktalardan kurtulmak için de birkaç damla çay ağacı yağını, ikişer çay kaşığı karbonat ve Hindistan cevizi yağı ile karıştır. Bu bölgelere sür ve 15 – 20 dakika sonra ılık suyla yıka.

4- Sabahları bakım rutinine, mutlaka güneşten koruyucu krem ekle. Şu sırayla olsun: Temizleme, nemlendirme ve güneş koruyucu. Geceleri de makyajını temizledikten sonra gece nemlendiricisi uygulamayı ihmal etme.

5- Pürüzsüz bacaklara sahip olmak için tıraştan önce sabun veya duş jeli yerine saç köpüğü kullanabilirsin. Tüylerin yumuşayacak olacak ve bacakların daha ipeksi görünecek. Saç kremi de aynı işlevi görebilir.

Gerçekten İşe Yarayan 5 Bakım Tüyosu
 

Geri
Üst