Garanti Bankası Mobil Uygulaması ve Web Sitesi Açılmıyor | Kogo Society Forum

Garanti Bankası Mobil Uygulaması ve Web Sitesi Açılmıyor

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Garanti Bankası Mobil Uygulaması ve Web Sitesi Açılmıyor

Garanti Bankası Mobil Uygulaması ve Web Sitesi Açılmıyor


Şu sıralar yaşanmakta olan siber saldırı sebebiyle Garanti Bankası internet sitesi ve mobil uygulaması erişime kapalı durumda. Garanti bankasından konu ile ilgili ilk açıklama geldi.

Mobil uygulamayı kullanmak istediğinizde şu sıralar hata mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Eğer web sitesine girmeyi denerseniz de, bu kez web sitesi açılmıyor ve hizmetlere ulaşamıyorsunuz. Bu durumla karşılaşan kullanıcılar olası hack şüpheleri yaşarken, sorunun kaynağı hakkında ilk açıklama yine Garanti’den geldi.

Dijital hizmetleri hedef alan yoğun internet trafiği nedeniyle bankanın servisleri şu an için çalışmıyor. Garanti konuyu çözebilmek için bankanın internet servis sağlayıcısı ile olan temaslarını sürdürüyor. İlgili açıklamayı hemen aşağıda paylaştığımız tweet üzerinden görebilirsiniz.

Konuyla ilgili Twitter’dan resmi bir açıklama yapan Garanti BBVA, olayın yoğun internet trafiği nedeniyle meydana geldiğini, sorunun üstesinden gelmek için çalışmalarına devam ettiklerini ve tüm müşterilerinden özür dilediklerini belirtti.

Bankanın internet sitesine ise an itibari ile hâlâ erişilemiyor. İnternet üzerinden Garanti BBVA internet sitesi için giriş yapmak isteyen Garanti BBVA müşterileri "Bu Siteye Ulaşılamıyor" hatasını alıyor. Aynı şekilde mobil bankacılık uygulamasında da durum çok farklı değil. Akıllı telefonları üzerinden mobil bankacılık uygulamasını açan müşteriler, şifre ve kullanıcı bilgilerini girmelerine rağmen "Şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz" mesajı ile karşı karşıya kalıyorlar. Garanti BBVA’nın mobil bankacılık uygulamasının Türkiye’de en çok kullanılan 11. mobil uygulama olduğunu da hatırlatalım.
 

Geri
Üst