French Oje En Kolay Nasıl Yapılır? | Kogo Society Forum

French Oje En Kolay Nasıl Yapılır?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
French Oje En Kolay Nasıl Yapılır?

French Oje En Kolay Nasıl Yapılır?

Şöyle ki her kadın el ve ayak bakımı için kuaföre gitmek istemeyebilir. Çok normal bir durumdur. Temizliği açısından olsun, maddi açıdan toplam yükü olsun aile geçindiren insanlar için bütçeye ister istemez dokunan gereksiz ihtiyaç olarak temin edilecektir.

Zararı ihtiyaç olmasını bildiğimiz halde bunu yapmak istiyoruz, bu bakımı gerçekleştirmek istiyoruz çünkü ellerimiz ve ayaklarımız çok temiz, ferah, bakımlı ve sağlıklı görünecek bizler bunu biliyoruz. Evet hanımlar bakımlı ve güzel tırnaklara kavuşmak için artık kuaföre para dökmeye son veriyoruz bu şekilde o para bütçemizde kalmış olacak.

Uygulayacağımız French oje, diğer adıyla Fransız manikürü vazgeçemediğimiz bir tırnak modeli biliyorsunuz. Günlük hayatta, iş hayatında ve şık davetlere giderken de kullandığımız bu tırnak modelini yapmak artık çok kolay çünkü ben sizlere nasıl en kolay şekilde yapılacağını anlatacağım.

Siz de kuaförden çıkmış gibi görünen ellere kavuşacaksınız, elleriniz bakımıyla, ferahlığıyla, temiz görüntüsüyle ışıl ışıl parıldayacak adeta. Sadelikten hoşlanan kadınlar için de biçilmiş kaftan gibidir French oje.

French Oje En Kolay Nasıl Yapılır?


Şimdi ojelerimizi belirleyelim ;

Base Coat; Rimmel London Nail Perfector/ Herhangi bir şeffaf oje de olur
Beyaz Oje; Pastel 04/ Flormar 310
Şeffaf Oje; Flormar 397 Dünya güzelidir/ 319
Top Coat ; Bildiğim olarak Rimmel London’ın bir topcoatı var tam adını ise Finishing Touch Ultra Shine

Ojenizi sabitleyip rahat 1 hafta bozulmadan kullana bilmenize yarar.

Peki sizlere bunu kendi evinizde bütçenize gereksiz harcamada bulunmadan da yapabileceğinizi söylesem?

Şimdi geçelim Frenh ojemizi yapabilmek için yapacağımız adımlara..

Pardon pardon bitmedi ilk önce tırnaklarınız da oje kalıntısı, oje, cila varsa bundan kurtulun ve ellerinizi durulayın.
Evet şimdi geçebiliriz :)

1) Tırnaklarımızı Törpülemek

Evet işte bu adım aşırı derece de önemli. Fransız manikürü her tırnak şekline uygulayabilir. Ama ana vatanı hafif kısa düz küt tırnaklar dır bilindiği gibi. Siz isterseniz badem, sivri uç, stiletto yapabilirsiniz. Biraz daha zorlayacaktır. Tırnak yapınıza göre tırnaklarınızı törpülemeniz gerekli zarar vermeden düzgün bir şekilde törpüleyip ardından durulamayı unutmayalım ellerimizi. French oje yapmadan önce kesinlikle tırnaklarınızın şeklini düzeltmeniz ve bakımını gerçekleştirmeniz gerekir. Ama dediğim gibi ana vatanı belli Fransız manikürünün :D

French Oje En Kolay Nasıl Yapılır?


2) Frenh Çizgisi
  1. Avuç içimize enlemesine bir şekilde etli kısmına ojeyi sürüyoruz beyaz olanı. Tırnaklarımızın beyaz, uzun olan kısmını ise o sürdüğümüz oje kısmına dik bir şekilde bastırıyoruz zaten ojenin tırnaklarınıza geçtiğini göreceksiniz. Sonra kaldırın. Çok tutmayın aşırı kalın olabilir. Tek kat yeterli olacaktır. İkinci katta kalın olabilir. Daha sonra kurumaya bırakın, üstüne şeffaf ojenizi sürebilirsiniz.
    Ardından Top Coat uygulayın ki ömürlük frenchleriniz dayansın.
  2. French etiketleri ikinci olarak seçeneğimiz. Alabileceğiniz böyle ürünler çok fazla var piyasada ki evde bantla bile bu çok kolay yapılabilir. Etiketi tırnaklarınızın ucunda çizgi halinde düz olmalı çizgi bırakarak üst tarafa yapıştırıyorsunuz. Kalan ince tırnak kısmına beyaz ojemizi sürüyor, kuruyunca etiketi çıkarıyor ve üstüne şeffaf ojemizi tek kat uyguluyoruz. İkinci kat kalın olacaktır. Onun yerine top coat tercih edin. Bu normal bir şeffaf ojeden bin kat daha koruyucu belirteyim mermer gibi yapıyor tırnağın üstünü ve tırnağı koruyor daha ne olsun değil mi? :)
  3. Herkes tarafından bilinir en temizidir oje fırçasının ucuyla düz bir çizgi çekiyorsunuz tırnağınızın ucuna ve bitti bu kadar, kurumasını bekliyorsunuz üstüne şeffaf ojeniz üstüne top coat mis gibi oldu :)
    Elleriniz titriyor ve şaşırıyorsanız, yamuk yumuk oluyorsa üzülmesin birkaç pratikle doğuştan bunu yapmayı biliyor gibi olacaksınız. Ben kefilim çünkü ben de bunu yaşadım herkes gibi.
    Hiç olmuyor diyenler diğer yöntemleri kullanabilir ya da nail art ojelerinin fırçasıyla da yapabilirler. Muazzam iş çıkaracaktır çünkü kendi fırçası zaten incecik :)
Evet hanımlar ben size bugün french manikürünüzü evde kolayca nasıl yapabileceğinizi açıkça anlattığımı düşünüyorum yeteneğiniz artık size kalmış. Sanatınızı konuşturun. Ana vatanı beyazdır dedik ama isterseniz frenchli kısımlara renkler, simler ekleyerek harekette katabilirsiniz. Bunu da son trendler de oldukça fazla görüyoruz.
Sadece ben beyazlıktan vazgeçemeyenler denim.
Peki ya siz? :D
 

Geri
Üst