Fiziksel Sunucu (Dedicated) Nedir? | Kogo Society Forum

Fiziksel Sunucu (Dedicated) Nedir?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Fiziksel Sunucu (Dedicated) Nedir?

Fiziksel Sunucu (Dedicated) Nedir?


Fiziksel Sunucu (Dedicated) sanal sunuculardan farklı olarak donanım paylaşımı yapılmadan size özel sunucu satışı yapan firmaların kiraladığı sunucu tipidir.

Fiziksel sunucu paylaşımlı olarak sunulan sistemlerden farklı bir sunucu tipidir. Konunun en altında neden bu tip sunucuyu seçmeniz gerektiğinin nedenlerini paylaşacağım. Fiziksel sunucular Hosting firmaları tarafından sunulan donanımlar üzerinden gerçekleşir. Normal Hosting paketlerinden satın alırsınız bağlandığınız server’da bir çok site barındırılır.

Fiziksel Sunucu (Dedicated) Nedir?


Buda bazen sorunlar yaşamanıza, geç açılmalara neden olabilir. Veya kullandığınız trafik Hosting paketleri için fazla olabilir. Bu konularda kurumsal firmalarla kurumsal çözümler üretmek zorundasınız. Fiziksel sunucular bir server’ın, donanımın bir kişiye özel olarak kiralanmasıdır. Co-location gelebilir aklınıza, ancak burada donanımı siz satın almıyorsunuz . Hosting firmaları sizlere donanım seçeneklerini ve kiralama bedellerini sunar. Siz istediğiniz donanım ile sunucunuzu çalıştırabilirsiniz. Kısaca donanım tamamen firma tarafından karşılanmaktadır.

Burada şunu söylemek zorundayız, fiziksel sunucularda genelde büyük trafiği olan önemli siteler barındırılır. Dolayısıyla sizde eğer bir siteniz için fiziksel sunucu kiralamak istiyorsanız emeklerinizin boşuna gitmemesi adına mutlaka kurumsal firmalar ile çalışmalısınız. Herhangi bir sorunda firma size gerekli çözüm önerilerini sunabilmelidir.

Neden Fiziksel Sunucuları Tercih Etmelisiniz ?

Neden Fiziksel Sunucuları Tercih Etmelisiniz ?

  • Hızlı büyüyen, güncel trafiği fazla olan siteleriniz için Vds’lerin yetmediği anlarda tek çözüm fiziksel sunucu kiralamaktır.
  • Sitenize yapılan saldırılarda normal hosting paketleri güvenlik açısından sıkıntı yaratabilir. Firmanız size gerekli yardımı yapamayabilir. Fiziksel sunuculardaki gelişim tamamen size bağlıdır. İsterseniz IP banlama hakkınız vardır.
  • Kontrol tamamen sizin elinizdedir.
  • Paylaşımlı sunucularda kullanamadığınız yazılımları kullanmanız gerekiyor.
  • İstediğiniz işletim sistemini ve yönetim panelini kullanma şansınız oluyor.
Fiziksel Sunucu (Dedicated) Nedir ? Diğer konularımda da bahsettiğim gibi bende sizlere sunucu hizmeti vermek için çalışmalar yapmaktayım çok yakın bir zamanda sizlerle birlikte açılışını yapıp müşterilerime istekleri doğrultusunda gerekli çalışmaları yapıp kendilerine teslim edeceğim %100 güvenlikli ve %100 hatasız optimize sunucular için takip etmeye devam edin ve sunucu, server gibi web sitenizi barındıra bileceğiniz yerleri iyi seçmeye özen gösterin sitenizi oradan oraya taşıya taşıya iyice sıralamalardan düşürmeyin şahsen bunu kimsenin isteyeceğini düşünmüyorum değil mi?
 

Geri
Üst