Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar | Kogo Society Forum

Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar

Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar


Aşkın ve ilişkilerin nasıl olması gerektiği ile ilgili mesaj bombardımanı altındayız. Çoğu yanlış olan bu mesajlar evliliğinize ya da ilişkinize zarar verebilir.

Aşk... Sayısız şiir, film ve şarkının konusu olan duygu. Neredeyse doğduğumuz andan itibaren aşkın ve ilişkilerin nasıl olması gerektiği ile ilgili mesajların bombardımanı altındayız. Ne yazık ki bu mesajların çoğu yanlış ve ilişkiler konu olduğunda bize yardımcı olmaktan çok zararları var.

Evliliğinize ya da ilişkinize zarar verecek aşk ile ilgili yanlış inanışlardan bazıları:

Mükemmel eş

Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar


Bir yerlerde bütün ihtiyaçlarınıza, arzularınıza ve fantezilerinize cevap verecek biri var!

Hiç kimse mükemmel değil ve birlikte olduğumuz kişiyi bu fantezilerimizde yaşayan kişiyle karşılaştırdığımızda hayal kırıklığı yaşamaya mahkumuz. Bunun sonucunda eşinizin yanlış kişi olduğuna inanıp, hiç emek harcamadan ilişkiyi sonlandırmanız mümkün. Aslında ihtiyacımız olan mükemmel bir eş değil, iyi bir eş. Eşinizde mutlaka olmasını istediğiniz en önemli özellikleri bulduktan sonra, geri kalanı anlaşmaya kalmış.

Beni tamamlıyorsun

Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar Beni tamamlıyorsun


Çiftler puzzle parçaları gibi bir araya gelerek bütünü oluşturmalı. Diğer parça olmadan yarım kalırsınız!

Gerçek şu ki hiçbir eş bizi tamamlayamaz. İlişki sizi tamamlamasını istediğiniz mükemmel kişiyi bulmaktan ibaret değil, önemli olan birbirinizi tanımak ve birbirinizden bir şeyler öğrenmek. Hatta farklı yönlerinizle birbirinize destek olmak.

Gerçek aşk kolaydır

Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar


Gerçek aşk o kadar güçlüdür ki önünüze çıkan her engeli ve zorluğu kolayca aşabilirsiniz!

Pek çok çift bu inanışa sahip. Herhangi bir zorluk ya da çatışma yaşadıklarında, ilişkilerinde problem aramaya başlayıp, birbirlerine olan sevgilerini sorguluyorlar. Özellikle ilişkinin cicim ayları geçtikten sonra bu tür problemlerin yaşanması normal. Çünkü her iki tarafta gerçek yüzünü göstermeye başlıyor. Önemli olan farklılıklarınızı tartışıp, ortak bir noktada buluşabilmek. Bunu yapabilirseniz problem yok.

Sonsuz aşk

Evliliğinizi Bitirebilecek İnanışlar


Aşk sonsuza kadar tutkulu ve heyecanlı bir şekilde devam edecek ve midenizde her zaman kelebekler uçuşacak!

İlk aşık olduğumuzda hissettiğimiz heyecanın bir ömür boyu süreceğini düşünüyoruz. Ama ilk yıldan sonra bu duygular körelmeye başlıyor. Bu inanışa sahip kişiler, heyecanları bittiğinde aşık oldukları kişinin doğru kişi olmadığını ve aşkında gerçek aşk olmadığını düşünüyorlar. Aslında, ilk heyecanlar azalmaya başladıktan sonra ilişkiniz güçlenmeye başlıyor. Birbirinizi yakından tanıyıp, iyi kötü yanlarınızı bilip, ilişkinizi bu temeller üzerinde sürdürüyorsunuz.
 

Geri
Üst