Evine Ferahlık Katacak 10 Dokunuş | Kogo Society Forum

Evine Ferahlık Katacak 10 Dokunuş

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Evine Ferahlık Katacak 10 Dokunuş

Kış geliyor, ne ferahlığı deme sakın. Asıl şimdi evimizde ferah dokunuşlara, pozitif enerjilere, içimizi açan objelere ihtiyacımız var. Hem sonbaharın pastel ve mat enerjisinden çıkmak hem de kendimizi kışa ve dolayısıyla evde takılmaya hazırlamak için. Üstelik evde geçirilen zaman dinlenmemiz, yenilenmemiz, kendimizi iyi hissetmemiz açısından da önemli. Havasız, karanlık, bakımsız ve pis bir evde kimse mutlu olmaz. Evimiz işten gelince stresimizi attığımız yuvamız, sevdiklerimizle keyifli zaman geçirdiğimiz alanımız, kendimizi huzurlu ve güvende hissettiğimiz sığınağımız. Hadi, evimizi daha yaşanabilir, daha ferah bir hale getirelim, evimizin havasını değiştirerek yepyeni çözümler bulalım. İşte evine ferahlık katacak detaylar:

Evine Ferahlık Katacak 10 Dokunuş

1- Güneşin gücünden yararlanmak için evini her gün mutlaka havalandır. Temiz hava içeri, kasvet dışarı!

2- Evini düzenli olarak köşe bucak temizle. Evet, etkili ve itinalı bir temizlikten bahsediyorum.

3- Evi daha yaşanabilir ve estetik bir hale getirmek için sana iyi gelen tablolardan ve yeşil bitkilerden yardım al.

4- Evin her zaman, sakinleştiren ve huzur veren bitkiler gibi koksun. Mesela lavantalı mumların ya da tütsülerin gücünden faydalan.

5- Doğru aydınlatma bir ev için her şey! Çok fazla ışık ya da beyaz ışık göz yorar, iç bayar. En iyisi sarı ışıkla tepeden değil duvardan aydınlatmadır.

6- Bir evin süper kahramanları sevimli biblolardır. Onları moduna göre her yere koyabilir, bu canlılığın tadını çıkarabilirsin. Bunu hatırla!

7- Gereksiz, kullanılmayan, artık çok eskiyen, bir işe yaramayan eşyalardan kurtul. Atma, yenile, dönüştür ya da ihtiyacı olan birine ver. Evini sadeleştir.

8- Sonbahara ve kışa has dekorasyon fikirlerinden faydalan. Mesela koltuğun üstüne güzel bir battaniye, vazoda kozalaklar, duvarlarda sararmış yapraklar…

9- Duvarları lekeli bir ev, ne yaparsan yap, çirkin görünecektir. Ferahlık adına duvarların boyasını yenile.

10- Bazen de ferahlık vintage objelerden gelir. Mesela eski bir valiz, bir pikap, makreme işi, evladiyelik bir radyo gibi.

Evine Ferahlık Katacak 10 Dokunuş
 

Geri
Üst