Ekim Ayını Sevmemiz İçin 10 Neden | Kogo Society Forum

Ekim Ayını Sevmemiz İçin 10 Neden

Lola 

Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı

Yılın en tatlı aylarından biridir ekim. Artık tamamen sonbahar moduna girilmiştir çünkü. Bir fincan kahve ve fırından yeni çıkmış sıcak kurabiyelerin çözemeyeceği hiçbir şey yok gibidir. Yağmurlarla birlikte sıkıntılar da akar gider, evler eğlence yuvasına döner. Ağaçlar yaprak dökerken biz de yeni bir enerjiyle dolmak için dinleniriz. Bazı alışkanlıklar da yapraklar gibi gitmelidir ve biz yenilenmeliyizdir. Hayaller kurmak, sıcacık hissetmek iyi gelir. Bunun için de ekim, ayların en idealidir. Bir kere tek başına yağmur kokusu bile yeter canlanma terapisine. Hadi gel; ekime, sonbahara, soğuklara bambaşka bir gözle bakalım ve bu ayı sevmek için 10 neden bulalım. Eğlenceli olacak!

1- Birkaç kitaptan veya birkaç filmden oluşan serilere başlamak için bundan daha güzel bir zaman dilimi yoktur. Sana tavsiyem “Yüzüklerin Efendisi” olacak.

2- Her lezzetin içine azar azar katılan bal kabağını unutmayalım. Bal kabaklı latte, bal kabaklı çorba, bal kabaklı kek… Hepsi de nefistir.

3- Ekim tam bir “Netflix and chill” ayı değil de nedir? Sıcak şaraplar, patlamış mısırlar, battaniyeler hazır edilir ve dizilere başlanır.

4- Çayların en güzellerinin, en şifalılarının yapıldığı ve yudum yudum içildiği ay da ekimdir. Ve çaylara eklenen mis kokulu tarçınların ayıdır.

5- Ekim ayının sonu Cadılar Bayramı’dır. Bu da korkunç eğlenceli partiler, havalı kostümler ve bal kabağı oyma merasimi anlamına gelir.

6- Sonbahara resmen giriş yapınca şık sonbahar kreasyonu da ortaya çıkar. Paltolar, botlar, hırkalar her zaman estetik kıyafetler olmuştur.

7- Ekimin tadını çıkarmak için biraz da aksiyon yaratabiliriz bence. Kaçış oyunları, müze turları, eğlenceli ev partileri, kızlar gecesi gibi.

8- Ateşin başında ya da gece yatarken en korkunç hikayeler ne zaman anlatılır biliyor musun? Tabii ki ekimde!

9- Peki, özellikle ekimde gezilebilecek yerlere ne demeli? Mesela Yedigöller Milli Parkı, Amasra, Cumalıkızık, Safranbolu, İğneada, Mardin gibi.

10- Son olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı diyorum, başka da bir şey demiyorum.

Geri