Duvar Süsleme | Kogo Society Forum

Duvar Süsleme

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Duvar Süsleme

Duvar Süsleme


Modern Sanat, Modern Duvarlar
Özellikle salon duvar süslemelerinde son dönemin en popüler trendleri arasında modern sanat eserlerinin cesur ve gelenekselin dışında bir kullanımı var. Birden fazla parçayı asimetrik bir şekilde asmak ya da tek bir parçayı sade haliyle kullanmak, tarzınıza göre başvurabileceğiniz duvar süsleme örneklerinden.

Duvar Süsleme


Büyük, Yalın & Cesur
Duvar süsleme dendiğinde çoğumuzun aklına birden fazla tablo, çokça duvar aksesuarı ya da kombine bir duvar süslemesi modeli geliyor. Oysa ki cesur ve sade tek bir parça ile de iddialı ve dikkat çekici bir duvar süsleme örneği yaratmak mümkün. Odanın odağını çevirmek istediğiniz noktayı belirleme konusunda da yardımcı bir taktik.

Duvar Süsleme


Dokuma Desenler
Duvar süslemelerinizde her zaman kanvas ya da dijital baskı kullanacaksınız diye bir kural yok. Desenli dokumalardan ve zengin dokulu, üç boyutlu eserlerden de faydalanmanız mümkün. Bu duvar süslemesini tercih ettiğiniz takdirde geriye kalan duvarlarınızı sade tutmanızda fayda olacağını da belirtmiş olalım.

Duvar Süsleme


Altın Çerçeveler – Hem de Bir Sürü!
Gold renk, desen ve dokuların şu sıralar oldukça popüler olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Aynı durum duvar süsleme için de geçerli. Hazır olarak bulabileceğiniz altın çerçeveler olduğu gibi kendiniz de poster ya da kartpostal temin edip onları beğendiğiniz altın çerçevelerle kaplayabilirsiniz.

Duvar Süsleme


Asmak Zorunda Değilsiniz: Tablo Rafları
Evde duvar süslemede bir diğer trend de seçtiğiniz tabloları asmak yerine onlar için bir tutacak görevi üstlenecek tablo rafı kullanmak. Pek çok yerde karşınıza çıkacak bu ince ve yalın rafları birbiri ile uyumlu, renkli ve çağdaş tablolar ile süslemeniz mümkün. Ne kadar çok, o kadar iyi!

Duvar Süsleme


Mutfağınıza Sıcaklık Katacak Detaylar
Elbette mutfak duvar süslemeleri de en az evin diğer odaları kadar şık ve kişisel olmalı. Ahşap dokuların ise mutfaklara çok daha davetkar bir hava kattığı da bir gerçek. Ev yaşantınızı, ailenizi ve sizi yansıtan yazıların, görsellerin ve esansların yer aldığı bir mutfak duvarı ile mutfaktan çıkabilene aşk olsun.

Duvar Süsleme


Aynaların Gücü Adına!
Aynaların özellikle küçük odaları daha ferah ve geniş gösterdiği pek çok araştırma ve uygulama tarafından kanıtlanmış. Hal böyleyken küçük oturma odasının ya da fazla mobilyadan sıkışık görünen yatak odasının duvarlarını büyük, geniş ve tercihen çerçevesiz bir ayna ile süslemek, dört dörtlük bir hamle olabilir.

Duvar Süsleme


Kalabalık Sevenlere
Eğer siz de duvarlarda onlarca farklı boyutta, ebatta ve şekilde tablo görmekten keyif alanlardansanız, bu duvar süsleme yapımı tam size göre. Zaman içerisinde toplayacağınız irili ufaklı ancak birbiri içinde alçakgönüllü bir ahenk barındıran duvar süslerini tek bir duvarda birleştirerek kendi sanat eserinizi oluşturabilirsiniz.

Duvar Süsleme


Sadelikten İlham Alanlara
Kalabalığın aksine sade, yalın ve göz yormayan bir duvar dekorasyonu tercih edenlerdenseniz, tablo ya da çerçeve kullanmak yerine hafif desenli bir duvar kağıdı kullanarak duvar süsleme yapabilirsiniz. Odadaki bir demirbaş mobilya ile benzer tonda bir duvar kağıdı, dekoratif bir uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

Duvar Süsleme


Balkon Duvarları Canlanıyor!
Elbette halihazırda yetersiz metrekarelerde dekorasyon yeteneğinizi konuşturmaya çalıştığınız balkonların da duvar süsleme sürecinden geçmeye ihtiyacı var. Bol yeşilli, bol ahşaplı ve rengarenk bir balkon duvar süslemesi, sıcak yaz akşamlarında balkonunuzu evin bir numaralı buluşma noktası haline getirecek.

Duvar Süsleme


Duvar Süsleme Bonusu: Kendi Karatahtanızı Yaratın
Herhangi bir karatahta satın almaya gerek kalmadan, istediğiniz ebatlarda ve şekillerde kendi kara tahtanızı yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle çocukların yaratıcılığını kamçılayacak ve evdeki herkese özgür bir alan sağlayacak bir karatahtayı yok fiyatına karatahta boyaları sayesinde oluşturabilirsiniz!

Duvarlarınızı Dekore Ederken Bunlara Dikkat!
  • Eğer kirada oturuyorsanız duvarlarınızı dekore ederken çaktığınız çivileri minimumda tutmaya çalışın; siz evden ayrılırken ev sahibi karşı karşıya kalacağı deliklerden ve alçı işlerinden pek hoşlanmayabilir.
  • Ağır olmayan, kanvas ya da kumaş tablolarınızı ve duvar süslerinizi çivi yerine çift taraflı bant kullanarak asmanız mümkün.
  • Yine hafif olan duvar çerçevelerinizi çelik beton çivisi yerine daha ince olan tel çivi kullanmayı tercih edebilirsiniz.
  • Birden fazla tablo asarken birbiri ile birebir aynı hizada olduklarından emin olmak için su terazisi kullanın; mümkünse ikinci bir kişiden destek alın.
  • Duvara çivi çakarken duvarın herhangi bir kolona ya da sütuna denk gelmemesine dikkat edin; aksi halde çivi duvara girmekte zorlanacak ve duvara gereğinden fazla hasar verecektir.
  • Duvar süsleme yaparken ortaya çıkacak çalışmanın, odanın genel dekorasyon tarzı ile (spor, modern, avangart, vs.) uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Duvar üzerinde çivi ya da yapışkan için işaretlemeler yaparken kurşun kalem kullanın.
  • Dübel gerektiren duvar süslemelerini asarken dübelden geriye kalan fazlalıkları maket bıçağı ile alabilirsiniz.
 

Geri
Üst