Dahilerin Sahip Olduğu Hastalıklar | Kogo Society Forum

Dahilerin Sahip Olduğu Hastalıklar

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Dahilerin Sahip Olduğu Hastalıklar

Yapılan araştırmalar doğrultusunda, yaratıcılık; depresyon, şizofreni, bipolar bozukluk ile ilgili olduğu görülüyor. Bu durumda, belki bazı rahatsızlıklar olmasaydı günümüzdeki birçok sanat eseri ve keşif olmayacaktı. İşte, birkaç dahi beyin ve sahip oldukları hastalıklar;

Isaac Newton (1643-1727)

Isaac Newton


Newton, herkesin bildiği üzere fizik ve matematik kanunları üzerine uzman, birçok çalışmaya imza atmış bir bilim adamı. Bunun yanında Newton, Asperger Sendromu, kekeme ve epilepsi hastasıydı.

Pisagor (MÖ 570- MÖ 495)

Pisagor


İyonyalı filozof, matematikçi ve Pisagorculuk akımının kurucusu. Obsesif- kompülsif bozukluğu olan filozof, hastalığından dolayı kendi fikirlerinin tamamen doğru olduğuna inanıyordu.

Salvador Dali (1904-1989)

Salvador Dali


Herkesin bildiği üzere, sürrealizm akımının öncüsü, tuhaf ve çarpıcı imgeleriyle meşhur bir ressam olan Dali, Parkinson hastasıydı ve hiperaktivite bozukluğu vardı.

Charles Darwin (1809-1882)

Charles Darwin


Evrim konusunda çok büyük başarılara imza atan bilim adamı, kekemeydi. Ve çok az rastlanan bir rahatsızlık olan Chagas hastalığına sahipti. Vücudunun içinde yumuşak kanatsız böcekler dolaşıyordu.

Vincent Van Gogh (1853-1890)

Vincent Van Gogh


Çok ünlü ve başarılı bir ressam olan Van Gogh, klinik depresyon hastasıydı. Ek olarak, yaşamının son yıllarında epilepsi hastalığından dolayı çok zor anlar yaşamıştır.

Albert Einstein (1879-1955)

Albert Einstein


Einstein; dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ve matematik yeteneklerinin kazanılmasında çok önemli güçlüklere yol açan, disleksi hastasıydı. Ayrıca, empati bozukluğu olarak bilinen Asperger Sendromu da bulunuyordu.
 

Geri
Üst