Çin Takvimi | Kogo Society Forum

Çin Takvimi

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Çin Takvimi

Çin Takvimi

zellikle hamile kadınlar arasında sıkça konuşulan ve öğrenilmek istenen Çin Takvimi ile ilgili merak edilen her şeyi sizler için kaleme aldık. Tam 700 yıldır Çinlilerin çocuklarının cinsiyetini belirlemek için kullandıkları Çin takvimi, günümüzde de birçok insan tarafından hala kullanılıyor. Bebeklerinin cinsiyetlerini ve burçlarını merak eden anne adaylarının ve anne olmak isteyen kadınların hayli haşır neşir oldukları Çin takvimi ile ilgili hiç bilmediklerinizi öğrenmeye hazır olun.

Çin Takvimi Nedir?

Çin Takvimi kısaca hayvanların sembol olarak kullanıldığı alternatif bir astroloji sistemidir. Bu takvim Çinliler tarafından çok uzun yıllardır çocukların cinsiyetini belirlemek için kullanılıyor. Hamile kadınlar bu takvime bakarak bebeğinin cinsiyetini öğrenebileceği gibi, hamile kalmayı düşünen kadınlar da bu takvime göre hamile kalarak çocuklarının cinsiyetini seçebiliyorlar. Burada özellikle altını çizmemiz gereken nokta; Çin Takvimi’nin bilimsel bir yöntem olmadığı tamamiyle batıl inançlara dayandığıdır. Bu takvimden ultrasona girmeden önce faydalanabileceğiniz gibi kesin sonucu ultrasondan öğrenebileceğinizi unutmamalısınız.

Çin Takvimi ile Bebeğin Cinsiyetini Öğrenme

Çin Takvimi hesaplamaları yapmak düşündüğünüz kadar karışık ya da zor değil. Hamile kadınlar Çin Takvii cinsiyet hesaplama yöntemiyle bebeğinin cinsiyetini erkenden öğrenebilir ya da hamile kalmayı düşünen kadınlar bu takvime göre gebeliğini planlayabilir. Çin Takvimi ile bebek cinsiyeti tahmini temelde 2 bilgiye dayanmaktadır. Birincisi annenin kaç yaşında olduğu, ikincisi ise hangi ayda hamile kaldığı. Sadece bu iki sorunun yanıtıyla Çin’de tam 700 yıldır uygulanan bir yöntemi siz de kullanabilirsiniz. Çin Takvimi doğru mu diye merak edenler için de hemen belirtelim: Bu yöntem sayesinde çocuğunuzun cinsiyeti konusunda çok büyük olasılıkla doğru bir tahmin yürütebileceksiniz. Zira Çin Takvimi’nin %90 gibi büyük bir oranda doğru sonuç verdiği biliniyor. Aşağıdaki tablodan test etmeye ne dersiniz?

YaşOCAKŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRANTEMMUZAĞUSTOSEYLÜLEKİMKASIMARALIK
18KEKEEEEEEEEE
19EKEKKEEKEEKK
20KEKEEEEEEKEE
21EKKKKKKKKKKK
22KEEKEKKEKKKK
23EEEKEEKKKEEK
24EKKEEKEKEEKE
25KEKEKEKEKEEE
26EEEEEKEKKEKK
27KKEEKEKKEKEE
28EEKEKEKEKKEK
29KEKKEKKEKEKK
30EEKEKEEEEEEE
31EEEEKKEKEKKK
32EKKEKEEKEEKE
33KEEKKEKEKEEK
34EEKKEKEEKEKK
35EKEKEKEKKKKK
36EKEEEKEEKKKK
37KEKKKEKKKEEE
38EEKKEKKEKKEK
39KKEKKKEKEEKE
40EEEKEKEKEKKE
41KKEKEEKKEKEK
42EKKEEEEEKEKE
43KEKKEEEKKKEE
44EKKKEKEEKEKE
45KEKEKKEKEKEK
Peki bu takvimin mantığı nedir? Çin Takvimine göre, annenin yaşının hamile kaldığı ayla kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya koyuyor. Bir örnekle açıklayacak olursak; 28 yaşında Nisan ayında hamile kalan bir kadının kız bebek sahibi olma ihtimali yüksektir. Ayrıca 30 yaşındaki bir anne adayı Mart veya Mayıs ayında ayında hamile kalırsa bebeğin cinsiyeti kız, diğer tüm aylarda ise bebeğin cinsiyeti erkek olacaktır.
 
Çin takvimi rus takvimi ve japon takvimi hesaplamaları bu şekilde yapılıyor.
 
2 çocuğumda da Çin Takvimi cinsiyet hesaplama yaptım doğru çıktı ama tabi ki de bilimsel doğruluğu yoktur.
 

Geri
Üst