C Class IP Nedir ? | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

C Class IP Nedir ?

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
C Class IP Nedir ?

Ip adresleri A, b, c, d, e olmak üzere 5 adet gruba ayrılır.

C Class IP Nedir ?


Bunlardan en önemlileri A ve B class Ip’ler olsa da maaliyetleri pahalı olduğundan dolayı pek fazla tercih edilmezler.
Ancak Google’da sıralama açısından çok büyük rekabetler içerisine giren firmaların tercihi mutlaka A ve B Class Ip’ler olmalıdır.

Ancak daha ufak çaplı rekabetler peşinde olan ve Google açısından değer görmesine rağmen fiyatları makul seviyelerde olan C Class Ip’ler Webmasterlar tarafından daha çok tercih edilmekte.

Özellikle SEO konularında adını çokça duyduğumuz C Class IP Nedir ? Ne işe yarar ? Neden bu kadar önemlidir ? gibi sorularına bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

Örneğin bir IP Adresi Düşünelim : 99.379.91.75

Bu IP Adresini gruplara ayıralım 1.Kısım/2. Kısım/3. Kısım/ 4. Kısım diyelim. İşte bu durumda 3. Kısım olarak yer alan yani “91” olan kısım bizim C Class Ip çözümlememiz için önemli olan bölümdür.

Başka bir örnek olarak IP adresi verelim örneğin: 77.485.91.68 Burada 3. kısım aynı olduğundan dolayı örneklerdeki IP Adresleri aynı C Class Ip’ye sahiptir. Ancak 88.264.62.82 gibi bir örnek verdiğimizde buradaki 3. Kısım farklı olduğundan dolayı 2 örnek farklı C Class Ip’lere sahiptir diyebiliriz.

C Class Ip Neden Önemlidir ?

Öncelikle neden bu kadar masrafa girelim, uğraşalım, hostinglerimizi değiştirelim derseniz tek cevabı var ” Google ❤ İçin “.

Bildiğiniz gibi Google sitelerin aramalardaki sıralamalarını SEO kurallarına göre sıralıyor.
Aynı zamanda da bu kaliteyi ayakta tutabilmek ve herhangi bir hileye yer vermemek için bu kurallarda değişiklikler yapıyor güncellemeler getiriyor.
Biz sıralamalarda ilerlemek için backlink alıyoruz, bulmaya çalışıyoruz veya kendi sitelerimizde backlink ağı oluşturmaya çalışıyoruz.
Bu durumda işte IP adresleriniz ne kadar farklı olursa bu sizin için çok daha büyük avantaj.

Yani C Class Ip’lerinizin bile aynı olduğu 100lerce backlink yerine A veya B Class farklı Ip’lerden alınan 5 link belki de sizi daha iyi yere getirecektir.
Ancak A ve B Class Ip maaliyeti fazla olduğu için webmasterlar Seo Hostinglerdeki C Class Ip’lerden satın alıp rahatça bir ağ oluşturuyor ve daha doğru SEO işlemleri yapmış oluyor.
 
Üst