Burçların Asla Yapmam Dediği Şeyler! | Kogo Society Forum

Burçların Asla Yapmam Dediği Şeyler!

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Burçların Asla Yapmam Dediği Şeyler!

Koç

Bu dünyaya muhtemelen bir görev için geldiğini düşünüyorsun. Liderlik etme güdün, çocukluğundan beri kendini gösteriyor. Meselelerin dışında istesen de kalamazsın. Yeni işlerde öncülük etmeyi, ilk adımı atmayı seviyorsun. İş ve özel yaşamında emir almak kesinlikle sana göre değil. Birilerinin sana iş buyurmasına tahammül edemiyorsun. Her yerde her zaman emirleri sen vermelisin aksi takdirde senin açından çatışma kaçınılmaz olur.

Boğa

İçinde bir asilzade yatıyor olmalı. Konforlu ve zahmetin minimum olduğu bir yaşam biçimini tercih ediyorsun. Ev işleriyle de pek fazla ilgin yok. Kendini şımartmayı ve tembelliği seviyorsun. Maddi durumun iyiyse temizlikçiyle çalışırsın veya aile üyelerinin angarya üstlenmesini beklersin. İş yaşamında asla ağır iş yapmazsın. Masa başında ve fiziksel olarak fazla yormayan meslekleri seviyorsun. Stresi az ve beyni fazla yormayan işler de sana cazip gelir.

İkizler

Yönetici gezegenin sana parlak bir zihin ve bilgiye aç bir karakter kazandırmış. Okumak, araştırmak, merak duygunu tatmin etmek yaşamının rutini olarak yer alıyor. Bilgiyi edinmekle kalmıyor başkalarıyla da paylaşmayı seviyorsun. Fikir alışverişi, iletişim seni besliyor. Sır dinlemeyi seviyorsun ama haberleri kendine saklamak sana göre değil. Akreplerin aksine sır tutmayı beceremiyorsun. Bildiğin şeyleri kendine saklaman asla uzun sürmeyecektir.

Yengeç

İyi niyetli ve anaç yapınla biliniyorsun. Normal şartlarda merhametin ve anlayışlı davranırsın. Öte yandan kırılgan ve çabuk savunmaya geçen çocuksu bir tarafın da var. Pasif agresif karakterini çoğu zaman sen de fark etmeyebilirsin. Tartışma söz konusuysa çabucak savunmaya geçiyorsun. Bu durum seni duygusal olarak yıpratıyor. Kabul etmesen de asla objektif davranamıyorsun. Meseleleri kendin veya sevdiklerinin lehine ele alıyor ve kararları ona göre veriyorsun.

Aslan

Hayatla olduğun kadar kendinle de barışıksın. Tüylerini kabartan tavus kuşu gibisin ve aşırı ilgi senin ruhunu okşuyor. Baskın ve hareketli karakterini her ortamda belli ediyorsun. Ormanların kralı olarak ayrı bir itibarı hak ettiğini düşünüyorsun. Aşağı konumda olmaya tahammül edemezsin. Özel insanların onurlu davranması gerektiğini savunuyorsun. Gururundan asla taviz vermiyorsun. Tükürdüğünü yalamak sana oldukça utanç verici geliyor. Hatalı bile olsan özür dilemenin saygınlığına zarar vereceğini düşünüyorsun.

Başak

Zodyak’ın en üretken ve hizmet odaklı burcusun. Kılı kırk yararak iş yapıyorsun. Bu derece titiz olman yetkin altındaki kişileri bazen bunaltsa da genel olarak çalışkanlığın takdir ediliyor. Sorumluluklarına sıkı sıkıya bağlısın. Verdiğin sözleri muhakkak yerine getiriyorsun ve bunu bir şeref meselesi olarak görüyorsun. Her işi dört dörtlük nitelikte yapmaya gayret edersin. Asla sorumluluklarını ihmal etmezsin ve tembel insanlara tahammül edemiyorsun.

Terazi

İç huzurun senin için büyük önem arz ediyor. Negatif ortamlara ve insanlara gelemiyorsun. Mümkün olduğunca sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışırsın. Sorunlarla yüzleşmektense görmezden gelmek sana göre en iyisi. Asla kavga çıkarmıyorsun. Bunun için görgü kurallarına uyuyor, insanlarla kibar bir üslupla konuşuyor ve başkalarının özgürlük alanına saygı duyuyorsun. Kaba tavırlı insanlara sabırlı davranırsın. Dengeli bir iletişim şekli belirler ve mesafeni korursun.

Akrep

Su grubunun ketum ve içine kapanık burcusun. Gizemli tarafın her zaman bir sır olarak kalır. Sakin görünüşünün altında fırtınalar kopan bir ruh hali yatar. Kimseye kolay kolay güvenmez ve kendini açmazsın. Arkadaşlarına karşı oldukça sadıksın ve kötü gün dostu olman takdir topluyor. Dostlarının zor zamanlarında yanlarında olman senin prensiplerin arasında yer alıyor. Asla onların sırlarını satmazsın. Aynı şekilde kendinle alakalı konularda da özelini paylaşmazsın.

Yay

Hayatı sürprizlerle ve maceralarla dolu yaşamaya bayılırsın. Planlı ve kurallı yaşam tarzı sana uygun değil. Tekdüze hayatların insanı mutlu etmediğine inananlardansın. Sen asla disiplinli ve kurallı yaşayamazsın. Sonsuza kadar dilediğin gibi hareket etmek ve özgürlüğünün tadını çıkarmak istiyorsun. Göçebe kimyan aynı yerde, aynı insanlarla stabil bir hayatı reddediyor. Merak ve keşfetme tutkun seni sürekli başka yerlere sürüklüyor. Gideceğin yerlerde kurallar ve sınırlar olmamalı.

Oğlak

Ayağını yorganına göre uzatmak maddi konularda prensibin olmuştur. Lüks harcamaları gereksiz buluyorsun. Mesela bir ayakkabıya, saate veya çantaya yüzbinlerce lira dökmezsin. Fayda odaklı yaşadığın için alacağın eşyanın senin ihtiyaçlarını karşılaması yeterlidir. Bir otomobile milyon dolar harcayan insanlara anlam veremiyorsun. İtibar senin için önemli ama gösteriş umurunda bile değil. Genelde toprağa yatırım yapmayı garanti görsen de gereksiz pahalı bulduğun gayrimenkulleri tercih etmezsin. Varlıklı bile olsan bütçeyi aşırı zorlamazsın.

Kova

Mesafeli ve soğuk karakterin sana ayrı bir karizma katıyor. Orijinal bir kişiliğin var ve sürü psikolojisine uymayı reddediyorsun. Keskin zekan sayesinde her zaman kendine has fikirlerin olmuştur. Bunları öne sürerken başkalarının ne dediği veya düşündüğü umurunda bile değil. Sen sözünü asla sakınmıyorsun. Stratejik davranmak, üç maymunu oynamak senin ruhunla örtüşmüyor. Bu kadar açık sözlü olman dışarıdan yadırgansa da kimse senin ağzına kilit vuramaz.

Balık

Başlarda insanlara karmaşık ve tuhaf gelsen de tanıdıkça iyi niyetin fark ediliyor. Duygularının ve hislerinin götürdüğü yerlere gidiyorsun. Merhametin en büyük erdemin olmuş. Kötülüğe aynı üslupla karşılık vermek sana göre değil. Hayal kırıklığına bile uğrasan karanlık tarafa geçemiyorsun. Birilerini sırtından vurmak, dostlarına ihanet etmek sana asla etik gelmiyor. Uyumlu ve iyi niyetli tavırlarınla herkesi kucaklayacak inceliktesin. Maddi çıkarlara değil maneviyata değer verirsin.

Burçların Asla Yapmam Dediği Şeyler!
 

Geri
Üst