Bilimin Açıklayamadığı 4 Gizemli Olay | Kogo Society Forum

Bilimin Açıklayamadığı 4 Gizemli Olay

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Bilimin Açıklayamadığı 4 Gizemli Olay

1) Bimini Yolu

Bimini Yolu


Bahama Adalarının Kuzey Bahama Adası açıklarında suyun altında bulunan bu kaya oluşumun nasıl meydana geldiğiyle ilgili birçok teori bulunmakta ama hiçbirinin doğru olduğuna dair bir kanıt yok.

2) Dans Vebası

Dans Vebası


Bu olay, 1518’in Temmuz ayında Frau Troffea adında İngiliz bir kadının Strazburg sokaklarında dans etmesiyle başlar. Daha sonrasında birçok insan bu kadına eşlik eder ve bir ay kadar süren dansın sonunda birçok insan kalp krizi, yorgunluk, felç gibi sebeplerden dolayı yaşamını kaybeder. Bu insanların neden ölene kadar dans ettiklerine dair bir kanıt yok.

3) Jim Gray’in Kaybolması

Jim Gray’in Kaybolması


Jim Gray’in kaybolması olayı; 28 Ocak 2007 tarihinde San Francisco yakınlarındaki Farallon Adaları açıklarında, boyutla kaybolan ve daha sonrasında kendinden hiçbir şekilde haber alınamayan bilim adamının trajik ve gizemli olayıdır.

4) Rongorongo Yazısı

Rongorongo Yazısı


Rongorongo yazısı, 19. yüzyılda Paskalya Adası’nda keşfedilen ve halen daha çözülememiş bir yazı sistemidir. Rongorongo’nun çözülmesi için yapılan birçok girişim başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Rongorongo’nun kimse tarafından çözülmemesi nedeniyle de hâlâ gizemini korumaktadır.
 

Geri
Üst