5G Orta Segment Cihazlar İçin Geliyor! | Kogo Society Forum

5G Orta Segment Cihazlar İçin Geliyor!

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
5G Orta Segment Cihazlar İçin Geliyor!

5G Orta Segment Cihazlar İçin Geliyor!


Özellikle bu sene oldukça popülerleşen ve gün geçtikçe popülerliğini artıran 5. nesil mobil telekomünikasyon hizmeti birçok amiral gemisi tarafından desteklenecek. 5G teknolojisi ile cihaz maliyetleri de arttığı için bu teknoloji fiyatları da oldukça yükseltiyor. Fakat şirketler 5G maliyetlerini düşürmek ve orta segment cihazlara uygun hale getirmek için büyük bir yarış içerisine girdi. MediaTek orta sınıf 5G işlemcisi için hazırlıkları hızlandırdı.

MediaTek orta sınıf 5G işlemcisi 7nm olarak üretilecek!

MediaTek orta sınıf 5G işlemcisi 7nm olarak üretilecek!


5G konusunda mobil cihaz ve telekomünikasyon şirketleri büyük bir yarış içerisine girdi. Fakat 5. nesil mobil telekomünikasyon hizmetinin maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı tüm kullanıcılara erişim sağlanamıyor. Bu maliyetleri azaltmayı hedefleyenlerden biri de işlemci üreticisi MediaTek oldu.

MediaTek uzun süredir 5G teknolojisini kitlelere ulaştırma planları yapıyordu. Bu süreçte maliyetleri düşürmek için farklı teknolojilerden yararlanan şirket, orta segment cihazlara 5G’yi hızlı bir şekilde getirmek için kararlı.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan bir Weibo kullanıcısı tarafından bugün MediaTek’in planları sızdırıldı. Sızıntıya göre, MediaTek’in 2020 başında uygun fiyatlı bir 5G işlemci yayınlama planı var. Bununla birlikte, 5G işlemcinin 7nm üretim süreci ve yüksek performans için Cortex-A76 ana çekirdeği gibi önemli özelliklerle gelmesi bekleniyor.

Şirketin bu işlemcide SA / NSA çift modlu ağını destekleyen kendi Helio M70 5G özellikli modemini kullanması bekleniyor. En önemli nokta ise işlemcinin, 280 dolar civarına mal olan telefonlara yönelik bir işlemci olması. Bu rekabetle birlikte de 5G teknolojisini orta segment cihazlarda kısa süre içerisinde göreceğiz gibi duruyor.
 

Geri
Üst