130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale | Kogo Society Forum

130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale

130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale


Blue Whale İsimli Rahatsız Edici Challange Oyunu 130 Gencin Hayatına Mal Oldu

Bugün beraber bu konuyu inceleyeceğiz. Öncelikle bu konunun üstüne fazla düşülmemesini, sadece yazılanlarla yetinmenizi ki biz sizi yeterince bilgilendireceğiz, Rus vatandaşların kullandığı o siteye hiçbir şekilde tıklamamanızı ve bir şeyler yazmanızı tavsiye etmiyoruz. Tehlikenin nereden geleceği belli olmaz ve sizin canınız eminim ki bu kadar ucuz değildir. Bu tavsiyeyi verdikten sonra artık yazımıza geçebiliriz.

Söyleyeceğim bir diğer şey ise bu oyunun bir bilgisayar oyunu olmaması yani bu oyunu asla CD, DVD, D&R ve oturduğunuz yer de bulunan bir CD dükkanından aldığınız oyun CD’leri gibi alıp bilgisayarınıza yükleyemezsiniz. Bu oyun bir mobil oyun da değil. Bu dünyanın içerisine katıldığınız taktirde bu oyunu oynayabilirsiniz. Çoktan arama motorunuza yazdığınız Blue Whale oyunu hakkında çıkan oyun aslında gerçek Blue Whale oyunu değil bunu da belirtmiş olalım. “Oynadım bir şey olmadı yeaa ” diyenleriniz çıkacak aranızdan çünkü hissediyorum. Bu bir Challenge tarzında oynanan bir oyun. Bu oyunu oynamayı kabul ettiğiniz taktirde sizinle bilgisayarınız üzerinden iletişime geçiyorlar. Sizinle bilgisayardan iletişime geçtikleri için adı Blue Whale Game yani aslında gerçek bir bilgisayar oyunu değil.

130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale


Şöyle anlatalım genellikle hatta aşırı bir şekilde Rusların kullandığı bir Facebook/ Twitter gibi Sosyal Medya aracı olan WK platformu üzerinden oynanıyor bu challenge oyunu , bir yönetici veya yöneticiler var bu platfom içerisinde. Sadece WK üzerinden yapılmakta. Diğer sosyal medya araçları ile bir ilgisi bulunmamakta. Siz WK’ya giriyorsunuz ve #Blue Whale şeklinde yazıyorsunuz. Bu yönetici sizinle iletişime geçiyor ve bu platformdan size bir link atıyor. Eğer siz bu linke tıklarsanız kayıtlı olan hesaplarınız ve şifreleriniz, fotoğraflarınız, belgeleriniz kısaca her şey bu yöneticinin eline geçiyor. En korkutucu olan kısım ise bunu bilgisayarınıza yükledikleri bir virüsle yapıyor olmaları ve bilgisayarınızın kamerasından istedikleri zaman sizi izleyebiliyorlar. Bu bence aşırı derece de manyaklık !?

Hal böyle olunca oyuna başlamış bulunuyorsunuz ve önünüz de 50 gün bulunmakta.

İlk gün ki görevler basit kolay ve komik şeyler olurken görevlerin ortasına doğru can sıkıcı, psikolojinizi bozacak, size yaşamın kötü olduğunu empoze etmeye çalışacak ve bunların yanında sizlerden fiziken kendinize zarar vermenizi de isteyecekleri görevleri vermeye başlayacaklar. “Ee yaptım derim geçerim ”
diyecek arkadaşlarımız için de şunu diyorum ki sizden yaptığınız en basit şeyden en zor şeye kadar, 1. günden 50. güne kadar kanıt isteyecekler. Fotoğraf, video kaydı yeter ki kanıt olmalı.. Yoksa inanmıyorlar ve görevi geçemiyorsunuz. Yarım bırakmakta söz konusu değil, ellerinde videolarınız var ve odanızı da izliyorlar. Bütün Ip şifrelerinize kadar onların elinde oluyor. Nasıl yarım bırakabilirsiniz ?

Mavi Balina isimli oyunda oyuncular 50 adet talimatı yerine getirmek zorunda talimatta değil aslında verilen emirleri yerine getirmek zorundasınız getirmediğiniz taktirde size tehdit ve şantaj uyguluyorlar sizi ailenize, sevdiklerinize, kendinize tehdit etmekle suçluyorlar.Ve görünüşe göre bazıları ölümcül olabiliyor. Yine küçümsüyor olabilirsiniz ancak şöyle düşünün ya yeterince ellerinde sizi öldürmeye başaracakları kadar kanıtlar olsa o zaman da bu size komik gelir miydi ?

130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale


Emin olmamakla birlikte rivayetlere göre talimatlar şöyleymiş ;
 1. Bir jilet aracılığı ile elinize, “f57” çizin ve fotoğrafını gönderin.
 2. Sabah 4:20’de uyanın, size gönderilen psikopatça görünen ve korkunç videoları izleyin.
 3. Kolunuzu derin olmayacak şekilde 3 kez damarlarınızla birlikte kesin ve fotoğrafını gönderin.
 4. Bir kağıt üzerine balina resmi çizip fotoğrafını gönderin.
 5. Eğer bir balina olmaya hazırsanız, bacağınızı keserek evet çizin. Yoksa, kendinizi birçok kez cezalandırma amaçlı kesin.
 6. Verilen şifreli görevi çözün.
 7. Elinize, “f40” çizin keserek ve fotoğrafını gönderin.
 8. VKontakte durumunuza, “#ben_balinayım” (rus. #я_кит) yazın.
 9. Korkularınızı aşın.
 10. Sabah 4:20’de uyanın ve çatıya çıkın. Ne kadar yüksek, o kadar iyi.
 11. Elinize bir balina çizin keserek ve fotoğrafını çekerek gönderin.
 12. Gün boyu psikopatça görünen korku videoları izleyin.
 13. Onların size gönderdikleri müzikleri dinleyin.
 14. Dudağınızı kesin.
 15. Elinize defalarca iğne batırın.
 16. Kendinize acı verecek bir şey yapın ve hasta olun.
 17. Bulabildiğiniz en yüksek çatıya çıkın ve köşesinde bir süre bekleyin.
 18. Bir köprüye gidin ve köşesinde bekleyin.
 19. Bir vinç bulup tepesine çıkın ya da çıkmayı deneyin.
 20. Güvenilir olup olmadığınız kontrol edilecek.
 21. Skype aracılığıyla bir balina ile, yani sizin gibi bir oyuncu veya kurucu ile konuşun.
 22. Bacaklarınızı sallayarak bir çatıya çıkıp köşesinde oturun.
 23. Başka bir şifreli görevi çözün.
 24. Gizli görev.
 25. Bir balina ile buluşun.
 26. Kurucu size ölüm tarihinizi söyleyecek ve bunu kabul etmek zorundasınız.
 27. Sabah 4:20’de uyanıp bir demir yolu bularak raylarda gezin.
 28. Gün boyu hiç kimse ile konuşmayın.
 29. Balina olduğunuza dair yemin edin.Geriye kalan 30. ve 49. görev arasında, her gün sabah 4:20’de uyanıp, kurucusunun size gönderdiği müzik ve korkunç videoları izlemeniz veya dinlemeniz isteniyor. Son, yani 50. görev olarak ise, yüksek bir binadan atlayarak canınızı almanızı istiyorlar. Tabi WK profilinize mavi bir balina fotoğrafı koyarak. Ölen kişilerin ise kollarında jiletle bizde ki tabiri “faça” ile bir balina çizmiş olmaları da son görev de var deniliyor.
  Böylelikle bütün görevleri tamamlamış ve bu dünyadan gitmiş oluyorsunuz.
130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale


İki genç kadının da ölümleri yakın, intiharları yakın ve kollarında jiletle balina fotoğrafı olunca ve WK’ da
Mavi Balina paylaşıp üstüne “Son” yazarak paylaşmış olması Polisi harekete geçiriyor.

Rusya’da sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ve bir bilgisayar oyunu 130 tane genç insanın intiharı ile ilişkili olarak polis tarafından soruşturulmakta.

16 yaşındaki genç kadın Veronika Volkova’nın, Irkutsk bölgesinde bir sitede intihar ettiği bildirildi. Veronika’nın arkadaşı olan bir başka genç kadın,15 yaşındaki Yulia da intihar eden gençlerden biri ve genç kadının intihar etmeden önce sosyal medya sayfasına ‘Son’ yazdığı ve bir mavi balina fotoğrafı paylaştığı biliniyor. Veronika da sosyal medya sayfasına ‘Duygular kayıp… Son’ diye bir not düştükten sonra intihar etmişti. Bundan daha önce yaptığı paylaşımlarda da ‘Yavaş yavaş bir işe yaramaz hale geldiğinizi hissediyor musunuz?’ ya da ‘Ben sadece bir hayaletim’ gibi üzücü cümleler de yazmıştı.

Siberian Times gazetesinin haberine göre, olaydan sadece 2 gün önce, Chita kentinde yaşayan 14 yaşındaki bir genç kız da, geçen trenin önüne atlayarak hayatına son vermişti. Ulaşımdan sorumlu polis ise intiharın ‘Mavi Balina’ adlı bilgisayar oyunu ile ilişkisi olduğunu doğruladı.

130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale


Geçtiğimiz yıllarda bir başka Rus gazetesinde yer alan habere göre Kasım 2015 – Nisan 2016 arasında meydana gelen 130 intihar vakası aynı internet gruplarına mensup gençler arasındaydı. Yani WK platformundaydılar..

Bu gençlerin tamamı da mutlu ve ekonomik olarak iyi düzeyde olan ailelere mensup insanlardı. Bu da doğrulanmıştır.

Rus Soruşturma Komitesi Yulia ve Veronika’nın ölümleri ile ilgili bir ‘intihara teşvik’ olasılığı üzerine inceleme başlattı ve özellikle İnternet üzerindeki ‘sosyal bağlantılarına’ ağırlık verileceğini bildirdi.

Bu çifte intiharı videoya kaydettikleri iddiası ile 2 genç erkek polis tarafından gözaltına alındı.

Polis kapsamlı bir soruşturma yapmaya hazırlanıyor.Sosyal Medya üzerinde intihar oyunu olarak adlandırılmaya başlayan bu oyunun lideri olduğu iddia edilen 21 yaşındaki Philip Budeikin, 8 farklı intihar eğilimli grup kurmak suçuyla tutuklandı.

Rus haberlerinde çıkan iddialara göre, Blue Whale oyunu genç oyunculara intiharın tohumlarını ektiriyor bir bir. Mesela oyunda yaklaşan bir tren gösteriliyor ve “Bu dünya bizim için değil,” cümlesi ekranda gösteriliyor.Ayrıca oyunda bir binanın tepesine çıkmış gençlerin fotoğrafının altında “Biz ölü bir neslin çocuklarıyız,” cümlesi çıkıyor.

130 Kişiyi İntihara Sürükleyen Oyun Blue Whale


Görevin sonu olarak oyunculardan kollarına bir bıçakla balina çizmeleri söyleniyor.
Oyun ve oyuna ait sosyal medya hesapları ile ilgili soruşturmalar artarak devam edeceğe benziyor.

Rusya’da 130 gencin intiharıyla doğrudan ilişkisi olduğu şüpheleri bulunan katil oyun ‘Blue Whale’ İngiltere’ye de sıçramış olabilir. Unilad’den derlediğimiz habere göre İngiliz otoriteler özellikle ortaokul ve lise çağındaki gençlerin ebeveynlerini bu oyunla ilgili uyardı, uzak tutmalarını, kontrol etmelerini, bu konularda bildirilmeleri gerektiğini söyledi.

Gerçekten hayretler içerisinde kalıyor insan, başta yaptığım bu uyarıyı neden yaptığımı şimdi anlamışsınızdır artık diye umuyorum. Bulaşmamınızı tavsiye ediyor ve okuduğunuz için teşekkürlerimi sunuyorum. Kediyi öldürse öldürse merak öldürürmüş. ? Kendinize iyi bakın..
 

Geri
Üst