10 Madde İle Webmasterlar Harika Birer Sevgilidir? | Kogo Society Forum

10 Madde İle Webmasterlar Harika Birer Sevgilidir?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün

Webmaster olmak ve webmaster doğmak işte bütün mesele bu… Bazı bazı durumlarda kendimizin bile ne iş yaptığını anlatamayan bizler sevgililerimizin bizleri nasıl anladığını ve nasıl anlayabileceğini konu alan bir yazı olacak madde madde sıraladığımız bu yazıda bizleri çok daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum. Çok uzatmadan konuya geçecek olursak.

1 ~ Webmasterlar Çözüm Odaklıdır

İnsanlar yapısı gereği sorunlara fazlı takılı kalmaya eğilimli olabilirler. Oysa Webmasterlar için önemli olan sorunlar değil, çözümlerin kendisidir. Açın şu forumu bakın hele. Sorunları çözmeye can atan bizim gibi kaç tane insan var? Cıks cıks cıks.

2 ~ Olduğu Yerde Kalmaz, Kendini Sürekli Geliştirirler

Hep söylüyorum; bir Webmaster oturup edebiyattan laflayabilir amma edebiyatçı nesne yönelimli programlama hakkında konuşamaz. Bakın istatistikler ortada; her 10 webmasterdan en az 5’i zamanla kadın sitesi sahibi olmuş, diğer 5’i de flash oyun sitesi sahibi olmuştur.
Yani hem kadınlar hem de çocuklarla geçinmesini biliriz. Saç modelleri, ayakkabı modelleri, markaları falan bunlar hep bizden sorulur! Yoksa siz “2019 Kısa Saç Modelleri” aramasında çıkan sayfaların kadınlar tarafından mı oluşturulduğunu sanıyordunuz?

Olduğu Yerde Kalmaz, Kendini Sürekli Geliştirirler

3 ~ Webmaster, Uzun Süreli İlişki Adamıdır

Burada bir internet sitesinin yazılımı, tasarımı, içeriği, SEO’su ve sosyal medyasıyla yıllarca uğraşabilen adamlar bahsediyoruz. Sitesinin Google’da 1. Sayfaya taşımak için azimle ve sabırla çalışan adamlar diyorum! Kimin uzun süreli ilişki adamı tartışmayalım isterseniz.

4 ~ Ulaşılmaları Kolaydır, Sürekli Elinizin Altındadır

Ulaşılmaya bu kadar müsait başka kim olabilir bir düşünün… SMS ve Mail atabilirsiniz, WhatsApp’dan yazabilirsiniz, Instagram ve Facebook olmak üzere diğer bütün sosyal platformlardan DM atabilirsiniz. Hiç biri olmadı mı kendi kurduğu sitelere üye olup mesaj yada özel mesaj atabilirsiniz. (Bu kesinlikle dikkatlerini çekecektir.) En önemlisi sürekli online oldukları için kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

5 ~ Teknolojiyi Dert Etmezsiniz

Kenarından köşesinden zaten tüm Webmasterlar bir şekilde teknolojik aletlerle haşır neşir oluyor. Bakın kızlar, telefonunuzun Firmware’i bozulduğunda bunu mimar sevgilinize yaptıramazsınız. Webmaster içinse bu yalnızca çözülmesi gereken bir sorundan ibarettir ve çözülecektir.

Teknolojiyi Dert Etmezsiniz

6 ~ Kıskançlık Derdi Olmaz

Zaten yarımızdan çoğu evden çalışıyor. Etrafımızda potansiyel tehlikeler hiç dolanmaz. Çok fazla çalıştığımız için pek dışarı filan da çıkmayız. Yani kıskanılacak potansiyel rakiplerinizin sayısı oldukça düşüktür. Hem bizler önemli olanın kalpte 1. sıraya çıkmanın değil, orada kalmanın olduğunu çok iyi biliriz. Nokta.

7 ~ Webmaster Sevgili ile Övünebilirsiniz!

İç mimar, polis, savcı, hakim veya doktorun ne yaptığını herkes bilir. Oysa Webmasterın ne yaptığı belli değildir. Bazen biz bile tam olarak ne iş yaptığımızı açıklayamaya biliyoruz. Diğer insanlar bahsederken evden çalışmamız, istediğimiz zamanları tatil etmemiz, kısacası kendi işimizin patronu olarak çalışmamız bizce çok havalı ve gizemli. Muhtemelen siz anlattığınızda da en az bu kadar havalı ve gizemli olacaktır. (Yani, umarım… Tabii anlatabilirseniz.)

Hediye Webmasterlar için Dert Değildir

8 ~ Hediye Webmasterlar için Dert Değildir

Bütün gün internette takılan, her işini internetle halleden adamlarız. Söz konusu hediye olduğunda da hediyenin en afilisini satın almayı biliriz. Sizi basit şeylerle mutlu edebileceğimiz gibi mutlu edilmemiz de kolaydır. 10 liralık Mouse Pad, 5 liralık kahve kupası bile bizi mutlu etmeye yardımcı olabilir.

9 ~ Anlaşma Sağlama Konusunda Yetenekliyiz

Nice webmasterlar bugüne gelinceye dek sayısız anlaşma gerçekleştirmiş, topladıkları ticaret puanlarıyla da insanlarla anlaşma sağlama konusunda ne kadar yetenekli olduğunu ispatlamıştır. İlişkinizde meydana gelen sorunlarda Webmaster hem o sorunu çözmeyi bilir hem de anlaşma yapabilir. Tamam, bizimle ticaret yapmayacaksınız ama ticaretin de altın kuralının insan ilişkileri olduğunu bilin.

Format Atabiliriz!

10 ~ Format Atabiliriz!

Aslında bu konuda oldukça sert bir tutumumuz var. Bilgisayarların tamiri için akla ilk gelen insan olmaktan, format atmaktan nefret ediyoruz. Yine de söz konusu sevgilimiz olduğunda şartları yumuşatabilir ve sizin için bilgisayarınıza format atabiliriz.

Tek kelimeyle YALAN ?
Geç bunlarııııııı ?

Tabi seve seve gayet hür bir platformdayız sonuçta şuanda bütün maddeler doğru hanfendi :sinsi:
1- Asla bir şey saklayamazsınız sürpriz dahi yapmaya kalkmayın çünkü çoktan haberi olur.
2- Eğer böyle biriyle ilişkiye başlamayı düşünüyorsanız kesinlikle bir sözleşme hazırlamalısınız çünkü sizin haberiniz olmadan ruhunuz bile duymadan bütün sosyal medya hesaplarınıza giriş yapıp telefona gelen bütün mesajlarınızı sizden önce okuyabilir.
3- Sakın sözleşmeyi 1 senelik gibi kısa bir zaman koymayın sonra o sözleşmeyi yenilemek oldukça zor olacaktır çünkü asla ikinci defa imzalatamazsınız.
4- Bütün yönetimi kendi elinde olsun ister asla sizin yönetiminize uyum sağlamak istemez.
5- O sizin her şeyinizi bilirken siz onun hakkında onun izin verdiği kadarını bilirsiniz ve bunun farkında bile olmazsınız.
6- Bilgisayarın başından kaldıramazsınız çünkü kendileri evreni kurtardığını falan sanır.
7- Hiç bir özeliniz kalmaz.
8- Yukarıda yazılan hiç bir madde de doğru değildir egosunu tatmin etmek için yazılan bir konudur...

Şimdilik bu kadar...

1- Asla bir şey saklayamazsınız sürpriz dahi yapmaya kalkmayın çünkü çoktan haberi olur.
2- Eğer böyle biriyle ilişkiye başlamayı düşünüyorsanız kesinlikle bir sözleşme hazırlamalısınız çünkü sizin haberiniz olmadan ruhunuz bile duymadan bütün sosyal medya hesaplarınıza giriş yapıp telefona gelen bütün mesajlarınızı sizden önce okuyabilir.
3- Sakın sözleşmeyi 1 senelik gibi kısa bir zaman koymayın sonra o sözleşmeyi yenilemek oldukça zor olacaktır çünkü asla ikinci defa imzalatamazsınız.
4- Bütün yönetimi kendi elinde olsun ister asla sizin yönetiminize uyum sağlamak istemez.
5- O sizin her şeyinizi bilirken siz onun hakkında onun izin verdiği kadarını bilirsiniz ve bunun farkında bile olmazsınız.
6- Bilgisayarın başından kaldıramazsınız çünkü kendileri evreni kurtardığını falan sanır.
7- Hiç bir özeliniz kalmaz.
8- Yukarıda yazılan hiç bir madde de doğru değildir egosunu tatmin etmek için yazılan bir konudur...

Şimdilik bu kadar...
Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz lakin;
Her insan aynı değildir dolayısıyla her webmaster da aynı değildir ki olamazda zaten.
Bir webmaster olarak ve sevgiliniz olarak bunların bana vermiş oldukları yetki ile sizleri her zaman bir ortak yol bulmaya, bir anlaşma yapmaya ve buna sadık kalmaya davet ediyorum efendim :kıkırdamak: bu yazdıklarınızın hangi birisi kötü ki hepsi gayet güzeller bence olur yani. ?

Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz lakin;
Her insan aynı değildir dolayısıyla her webmaster da aynı değildir ki olamazda zaten.
Bir webmaster olarak ve sevgiliniz olarak bunların bana vermiş oldukları yetki ile sizleri her zaman bir ortak yol bulmaya, bir anlaşma yapmaya ve buna sadık kalmaya davet ediyorum efendim :kıkırdamak: bu yazdıklarınızın hangi birisi kötü ki hepsi gayet güzeller bence olur yani. ?
Tabiki her insan aynı değildir ben sadece bir bilgilendirme ve nelerle karşılaşma ihtimali olduklarını yazdım bilgi amaçlı?
Not:Orta yoldan kastınız sözleşmeyi yenilemekse tabiki hemen yarın

Tabiki her insan aynı değildir ben sadece bir bilgilendirme ve nelerle karşılaşma ihtimali olduklarını yazdım bilgi amaçlı?
Not:Orta yoldan kastınız sözleşmeyi yenilemekse tabiki hemen yarın
Sözleşmeyi mi ne sözleşmesi bir daha mı bu dünyada asla kat'iyen olmaz.
Not:İlişkiler arasında sakın sözleşme yapmayın A:SDFASDFA

Büyük konuşmayın beyfendi ?

-Büyük konuşmanın bir belaya dönüşebileceği gerçeği bizim aklımızın, şahsi gözlemimizin bir ürünü değil, kâinatın yüce Yaradan’ın kader kuralıdır.

Allah şöyle buyurmuştur: “Hiçbir şey hakkında sakın “yarın şunu yapacağım” deme! Ancak, ‘İnşallah (Allah dilerse, nasipse) yapacağım!’ de.” (Kehf, 23-24)

O yüzden hiç birimiz konuşmayalım hanfendiciğim ?

-Büyük konuşmanın bir belaya dönüşebileceği gerçeği bizim aklımızın, şahsi gözlemimizin bir ürünü değil, kâinatın yüce Yaradan’ın kader kuralıdır.

Allah şöyle buyurmuştur: “Hiçbir şey hakkında sakın “yarın şunu yapacağım” deme! Ancak, ‘İnşallah (Allah dilerse, nasipse) yapacağım!’ de.” (Kehf, 23-24)

O yüzden hiç birimiz konuşmayalım hanfendiciğim ?
Bu burda bitmedi :gözdevir::sinsi:

Geri