Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? | Kogo Society Forum

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Lola 

Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı

Porselen Makyaj

Porselen makyaj, çocukluğumuzda pürüzsüzlüğü ve duruluğu ile bizi hayran bırakan porselen bebeklerden esinlenerek ortaya çıkan, son zamanların en popüler makyaj akımlarından. Doğru şekilde uygulandığında porselen makyaj, suratta gerçekten de porselen bir bebek efekti bırakarak en şık abiyelerin kusursuz tamamlayıcısı olabiliyor. Pekiyi porselen makyaj nasıl yapılır? Eksiksiz porselen makyaj yapımı için ihtiyacınız olan porselen makyaj ürünleri nelerdir? Hepsi ve daha fazlası, bu kapsamlı porselen makyaj rehberimizde.

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Porselen Makyaj

Porselen makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabına geçmeden önce, porselen makyaj esnasında kullanmadan edemeyeceğiniz makyaj malzemelerini ele almamız gerekiyor. Neyi ne için kullanacağınızı ve hangi porselen makyaj malzemesinin hangi etkiyi yaratacağını bilmek, porselen makyaj nasıl yapılır daha iyi anlamanıza vesile olacaktır:
  • Porselen makyaj fondöteni: Krem ya da likit fondöten, porselen makyaj uygulamasında ideal fondötendir. Akıcılığı ve esnekliği ile gözenekleri başarılı bir şekilde kapatır. Porselen makyaj fondöteni için ton seçerken aydınlık bir “porselen” görüntüsü oluşturmak için cilt tonunuzdan 1-2 ton daha açık bir renk tercih etmenize fayda vardır.
  • Kapatıcı: Kapatıcının da cilt tonunuzdan en az 1-2 ton daha açık olması gerekir.
  • Allık
  • Aydınlatıcı
  • Far paleti: Gözlerinizi ortaya çıkartmak ve kaşlarınızı vurgulamak için koyu tonlar, ardından da porselen bebek tekniği için metalik renkler.
  • Mat dudak parlatıcısı (Tercihen vişne kırmızısı ya da şarap bordosu gibi koyu, derin tonlarda)
  • Takma kirpik
  • Pudra (Opsiyonel)
Bununla birlikte porselen makyaj nasıl yapılır sırrı, uygulama esnasında kullandığınız fırçalarda saklı. Porselen makyaj için mutlaka elinizin altında bulunması gereken makyaj fırçaları şöyle:
  • Büyük, dolgun ve yuvarlak bir fırça (Buffer fırçası da denir)
  • Açılı fırça
  • Kıllı far fırçası
  • Sivri uçlu kapatıcı fırçası
  • Düz dudak fırçası

porselen-makyaj-nasil-yapilir-1.jpg

Adım 1: Nemlendirin.
İster porselen makyaj ister günlük makyaj olsun; çoğumuz makyaja başlamadan önce nemlendirme adımını atlıyoruz. Gündelik makyaj uygulamasında bu kabul edilebilir olabilir; ancak porselen makyajın düzgün dağılması ve kusursuz görünmesi için öncesinde cildinizin nemli ve hafif kremli olması şart.
Porselen Makyaj

Adım 2: Fondöten bazı uygulayın.
Mükemmel bir porselen makyaj görünümü için elinizdeki en kritik silahın fondöteniniz olduğunu unutmayın. Sürdüğünüzde gözeneklerinizi yüzde yüz kapatmasına, pürüzsüz olmasına ve her yerde homojen bir biçimde dağılmış olmasına dikkat edin. Eşit bir görünüm oluşana kadar gerekirse birkaç kat üst üste kullanın.

Porselen Makyaj

Adım 3: Yüz hatlarınızı şekillendirin.
Yüz hatlarınıza şekil ve boyut kazandırmak için aydınlatıcı kullanın. Porselen bebek görünümünü elde etmek için daha dolgun yanaklara ve daha narin elmacık kemiklerine ihtiyacınız var. Kontür ile elde ettiğiniz keskin hatları cildinize yedirmeyi ve doğal hatlarınızla harmanlamayı unutmayın.

Porselen Makyaj

Adım 4: Allık sürün.
Porselen makyaj uygulaması esnasında allık sürerken gülümsemeniz gerekir. Bu sayede gülümsediğinizde ortaya çıkan, yanaklarınızın dolgun ve etli kısımlarına da ulaşmış olur, daha genç ve diri bir yüz ifadesine erişebilirsiniz. Allığın kenarlarında açılı allık fırçası kullanmayı ve görüntüyü yumuşatmayı ihmal etmeyin.

Porselen Makyaj

Adım 5: Göz makyajınızı uygulayın.
Açılı far fırçası kullanarak kirpik hattınıza koyu renk far uygulayın. Burada koyu renkten kastımız siyahlar ya da griler değil, koyu kahve ve kestane tonları. Ardından göz kapağınızın en geniş kısmına metalik tonlar sürün; böylece gözlerinize aydınlık ve parlak bir görünüm kazandırın.

Porselen Makyaj

Adım 6: Takma kirpiklerinizi takın.
Porselen bebek makyajının en vurucu noktalarından bir tanesi, elbette “oyuncak bebek” imajı yaratan takma kirpikler. Gözlerinizi ortaya çıkartır, masum ve etkileyici bakışlar hediye eder.

Porselen Makyaj

Adım 7: Ruj sürün.
Porselen makyaj nasıl yapılır sorusunun bir diğer kilit yanıtı da dudak makyajınızda saklı. Burada önemli olan, dudaklarınızda aşk tanrısının yayına andıran bir şekil oluşturabilmek.

Porselen Makyaj

Adım 8: Harmanlayın, harmanlayın, harmanlayın!
Porselen makyajın olabildiğince “bebeksi” görünmesi için allığınızı, fondöteninizi, kapatıcınızı, hatta ve hatta göz farınızı bile birbiri ile harmanlamanız gerekiyor. Her bir makyaj malzemesi arasındaki geçişin mümkün olduğunca pürüzsüz ve yumuşak olması şart. Bunun için “buffer” fırçanızı kullanabilirsiniz.

Porselen Makyaj Yaparken Bunlara Dikkat!

Porselen Makyaj

Porselen makyaj nasıl yapılır en ince ayrıntısına kadar öğrendikten sonra sıra her yerde bulamayacağınız tüyolara geldi:
  • Porselen makyaj uygulaması, günlük makyajlarınızdan farklı bir rutin gerektirir, bu yüzden uygulama için yeterince vakit ayırdığınızdan emin olun.
  • Fondöteni en fazla 1-2 ton daha açık seçin; cildinizden bariz bir biçimde açık olan fondöten tonları porselen bebekten ziyade palyaço gibi görünmenize sebep olabilir.
  • İdeal kapatıcıyı bulabilmek için aynı fondöten markasının 1 ton açığını tercih edebilirsiniz.
  • Takma kirpik kullanmak istemezseniz, yüksek hacim ve uzunluk katan, kaliteli bir maskara kullanmalısınız.
  • Makyaj malzemelerini birbiriyle harmanlarken kulak hattınızı ve boynunuzu da dengeli bir biçimde elden geçirmeyi unutmayın.
  • Fırçaların yetmediği noktalarda parmak uçlarınızı kullanın. Özellikle elmacık kemiğindeki allık ve aydınlatıcı geçişleri için en ideal araç, parmaklarınız.
  • Porselen makyajınızın daha uzun süre dayanması için son olarak sabitleyici pudra kullanabilirsiniz.

Geri