Nesli Tükenmiş Korkutucu 5 Hayvan | Kogo Society Forum

Nesli Tükenmiş Korkutucu 5 Hayvan

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Nesli Tükenmiş Korkutucu 5 Hayvan

1-Smilodon

Smilodon


Diğer adıyla Kılıç Dişli Kaplan. Nesli tükenmiş tehlikeli bir kedigil. 12 bin yıl önce Buzul Çağı’nın ermesiyle nesilleri tükenmiştir. Nesilleri tükenmeden önce Amerika Kıtası’nın açıklarında yaşardı. Genelde grup şeklinde yaşayan bu hayvanlar, 1 erkek 10 dişi şeklinde dolaşırdı. Smilodonlar’ın 20 cm boyunda dişleri vardır ve 300 kilo ağırlığına çıkabilen bu hayvanlar 50 km hızla koşabilir.

2-Meganeura

Meganeura


Bu böcek, günümüzde yaşayan helikopter böceğine benzeyebilir fakat ikisinin arasındaki tek fark boyutlarıdır. Meganeuralar’ın iki kanat boyu mesafesi 70 cm’ye ulaşabilir. 300 milyon yıl önce bataklıklarda yaşadıkları düşünülüyor.

3-Phorusrhacidae

Phorusrhacidae


Ortalama 3 metre uzunluğuna ulaşabilen bu kuş türü uçamıyordu. Uçamaması, bacak kaslarını geliştirmiş ve bu sebeple karada çok güçlüydüler. Güçlü bacakları sayesinde jet gibi koşabilen bu hayvan, avını yakalamak için güçlü gagasıyla onları etkisiz hale getirmekteydi.

4-Deinosuchus

Deinosuchus


80 ile 90 milyon yıl önce yaşamıştır. Adının anlamı “Korkunç Timsah”tır. Büyüklükleriyle ilgili kesin bir bilgi yoktur ama bilim insanları onlara “dünyanın en büyük timsahı” demişler. Boyu 15 m, ağırlığı 600 kg’a çıkabilir.

5-Megalania

Megalania


Komodo Ejderi’nin atası olarak bilinir. 600 kg ağırlığında ve 8 metre uzunluğundadır. Çok kalın bir deriye, ölümcül zehre ve bir güçlü çeneye sahip olan bu canlının bir diğer silahı ise düşmanlarının ve avlarının kemiklerini tek hamlede kırabilen güçlü bir kuyruğu sahip olmasıydı.
 

Geri
Üst