Apple Artırılmış Gerçeklik Başlığı Çıkış Tarihi Ne Zaman? | Kogo Society Forum

Apple Artırılmış Gerçeklik Başlığı Çıkış Tarihi Ne Zaman?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
709
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
Apple Artırılmış Gerçeklik Başlığı Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Apple Artırılmış Gerçeklik Başlığı Çıkış Tarihi Ne Zaman?


Apple artırılmış gerçeklik başlığı ve artırılmış gerçeklik gözlüğü için planlanan çıkış tarihleri belli oldu.

Apple artırılmış gerçeklik konusuna en ciddi yaklaşan şirketler arasında yer alıyor. Son olarak şirketin içinden sızan bilgilere göre, Apple artırılmış gerçeklik başlığı için 2022, artırılmış gerçeklik gözlükleri içinse 2023 yılına işaret ediliyor.

Steve Jobs Theater’da 1000 kişinin katılımıyla gerçekleşen ve sanal gerçeklik ile artırılmış gerçeklik bölümlerinden sorumlu Apple Başkan Yardımcısı Mike Rockwell’in yer aldığı toplantıda, artırılmış gerçeklik başlığının tasarım ve özellikleri konuşulmuş. Hatta hem başlık hem de gözlüğün geliştirme zaman çizelgesinin de gösterildiği belirtiliyor. Şirketin 2021’de geliştiriciler ile iletişime geçerek platform için üçüncü parti yazılımlar geliştirmesinin isteneceği ve böylece çıkışa hazır olmak istendiği de bilgiler arasında.

Mevcut prototiplerin batarya ve çiplere ev sahipliği yapan ince çerçeveli ve yüksek fiyatlı güneş gözlükleri gibi gözüktüğü paylaşılıyor. Hatta şirketin cihaz kullanımdayken gözlük camlarının kararması için çalışmalar yürüttüğü söyleniyor.

Apple’ın bu yeni teknolojilerinin gelecek 10 yılda iPhone akıllı telefonların yerini alabileceği düşünülüyor. Tabii ki ciddi anlamda farklı form faktörünün buna ne kadar izin vereceğini zaman gösterecek. Ne de olsa geçmişte bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz teknolojiler günümüzde birer birer gerçekleşiyor.
 

Yeni Konular

Geri
Üst